Akcje ATrakcje: Apator

Kurs Apatora jest w trendzie spadkowym, jednak mniej więcej od roku utrzymuje się tu konsolidacja, która nieco przypomina prostokąt. Jeśli uda się wybić górą z tej konsolidacji, to pojawi się szansa odwrócenia trendu na wzrostowy. Aktualnie kurs zatrzymał się na górnym ograniczeniu konsolidacji, także przyszły tydzień może być ważny z technicznego punktu widzenia.

Spółka: Apator

Cena kupna:        15,55 zł (po przebiciu oporu)

Stop loss:            14,30  zł, strata: -8 %

Take profit I:      18,20 zł, zysk:   + 16%

Take profit II:     21,30 zł, zysk:   + 35%

Take profit III:    26  zł,    zysk:    +67%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/4

Take profit III: 1/8

Za warunek kupna przyjmiemy więc przebicie oporu, który można uznać za górne ograniczenie konsolidacji. Za cenę kupna przyjmujemy 15,55 zł. W takiej sytuacji stop loss możemy ustalić poniżej ostatniego dołka, czyli np. na 14.30 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 8% straty.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Pierwszy poziom take profit można ustalić w okolicy 18,20 zł. Jest tam strefa oporu, klaster DiNapolego (zniesienia 0,618 i 0,38) oraz zasięg wybicia mierzony wysokością konsolidacji, która wynosi około 2,50 zł. Sprzedaż w tym miejscu może przynieść około 16% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty na tej transakcji. Kolejne poziomy take profit mogą być bardziej ambitne i długoterminowe. Drugo poziom take profit można wyznaczyć na strefie oporu w okolicy 21,30 zł. Jego realizacja dałaby około 35% zysku. Trzeci poziom take profit można wyznaczyć natomiast na szczycie w okolicy 26 zł i jeśli uda się tam dojść, to nasz zysk będzie wynosił około 67%. Jeśli ktoś nie chce stosować sztywnych take profitów, to może trzymać akcje dopóki kurs będzie w trendzie wzrostowym. Oprócz wymienionych już stref oporu, warto też zwrócić uwagę na strefę w okolicy 20 zł, a także strefy w okolicach 23-23,50 zł oraz okolice 24,5 zł.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.