1581% zysku w niecałe 11 lat! Nasze portfele TOP pobiły indeksy!

W kwietniu ubiegłego roku stuknęła 10 rocznica prowadzenia przez nasz zespół modelowych portfeli TOP 3, TOP 5, TOP 7 i TOP 10, w skład których wchodzą najlepsze spółki z naszych rankingów TOP 15 Poland.

Wyniki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania i ani ja, ani Adrian Przybylski z którym rozpoczynałem tworzenie portfeli w kwietniu 2013 roku nie mogliśmy przypuszczać że okażą się one aż tak spektakularnym sukcesem.

Ktoś może powiedzieć - no tak ale duża w tym zasługa złotego strzału na CD Projekcie i innych spółkach gamingowych jak 11 bit studios, Playway i Creepy, które ciągnęły wynik przez pierwszych 7 lat. OK racja ale po pierwsze czy na giełdzie nie chodzi o to aby zarabiać i nie ważne tak na dobrą sprawę w jaki sposób i czy dokonuje się to na jednym mega silnym koniu czy na kilkunastu tylko dobrych? Odpieramy ten zarzut, gdyż jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zidentyfikować jako pierwszym w Polsce, sektor wybrany poprzedniej hossy, jakim był gaming. Obecnie uważamy że sektorem wybranym może być budowlanka, ku zdziwieniu, a wręcz oburzeniu większości uczestników rynku ale stawiamy też na spółki wzrostowe z innych branż.

Poniżej wyniki naszych portfeli TOP 3, TOP 5, TOP 7 i TOP 10 w porównaniu z indeksem WIG (wystartwaliśmy 05.04.2013) 👇

Od początku publikacji portfeli (05.04.2013) osiągnęły one następujące wyniki 👇

Jak widać na powyższym wykresie z początkowych 30 000 zł na koniec 2023 roku zrobiło się aż 504 543 zł w przypadku portfela TOP 3, 238 092 zł (TOP 5), 281 330 zł (TOP 7) i 220 955 zł (TOP 10). Gdybyśmy zainwestowali tę samę kwotę w ETF na indeks WIG, to na koniec ubiegłego roku mielibyśmy tylko 52 778 zł. Wyniki portfeli nie uwzglęniają prowizji transakcyjnych ani podatku od zysków kapitałowych, aczkolwiek rotacji w ich składach dokonujemy rzadko, bo raz na kwartał.

Poniżej wyniki portfeli z rozbiciem na poszczególne lata 👇

W ubiegłym roku portfele TOP 3 i TOP 5 zachowały się zadziwiająco słabo co było spowodowane głównie postawieniem na 11 bit studios i Wittchen, które niestety w II połowie roku zawiodły inwestorów. Lepiej  poszło nam z szerszą selekcją gdzie prym wiodły mniejsze, niedostrzeżone przez większość uczestników rynku podmioty. Szczególnie dumni jesteśmy z wyniku naszego portfela TOP 10, który wygenerował aż 45%. Zarówno prowadzony wyłącznie przeze mnie portfel SPT (Spółki Prowzrostowe Tygodnia), jak i indeks WIG mogą czuć się zawstydzone 😀

Życzymy wszystkim inwestorom kolejnych ponad 10 lat takich spektakularnych stóp zwrotu z inwestycji! 🍾🎆🚀

Szczęśliwego 2024 roku! 😀

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

ZREMB odwraca trend spadkowy?

czas czytania: 6 min.

Finanse dla dzieci 3 - ustalamy cenę produktu

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.