ZREMB odwraca trend spadkowy?

W przypadku ZREMBU powiedzenie „sell in may and go away” sprawdziło się idealnie. To właśnie w maju zakończył się tu silny impuls wzrostowy i kurs wszedł w trend spadkowy, który swoje dno uklepał we wrześniu i październiku. 7 listopada nastąpiło bardzo mocne odbicie przy bardzo wysokim wolumenie. Natomiast podczas wczorajszej sesji przebita została spadkowa linia trendu oraz doszło do wybicia górą z formacji przypominającej filiżankę z uszkiem lub też konsolidacją. Wolumen podczas wybicia był również podwyższony. „Szyja” formacji, w okolicach 3,80-4 zł jest teraz potencjalną strefą wsparcia. Jako wsparcie może działać również przebita linia trendu, a kolejne wsparcie poziome mamy w okolicach 3,30-3,50 zł, czyli na minimach uszka/konsolidacji. Jeśli wzrosty będą kontynuowane, to najbliższym oporem będzie maksimum wczorajszej świecy w okolicach 4,40 zł. Kolejny opór można wyznaczyć w okolicach 4,80 zł, a kluczowa strefa będzie na podwójnym szczycie z maja i kwietnia w okolicach 5,30-5,40 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.