500+ dla akcjonariuszy Inter Cars potwierdzone.

Kurs Inter Cars jest w długoterminowym trendzie wzrostowym. Niedawno przebił ATH w okolicy 490 zł, co można uznać za sygnał kontynuacji. Aktualnie zatrzymał się na górnej linii trendu i można ją traktować jako najbliższą przeszkodę w dalszym wzroście. Jeśli zadziała ona jako opór, to może dojść do cofnięcia po wybiciu, a były opór w okolicy 490 zł, możemy teraz traktować jako najbliższe długoterminowe wsparcie. Jeśli uda się trwale przebić górną linię trendu, będzie to sygnał do kontynuacji wzrostów. Po ewentualnym przebiciu linia ta może się zamienić w wewnętrzną linię trendu oraz pełnić rolę wsparcia.

Na interwale dziennym widzimy, że pierwsze 500+ akcjonariusze Inter Cars mieli już na początku lutego. Stało się to gdy kurs przebił ATH w okolicy 490 zł. Wtedy jednak 500+ nie było jeszcze trwałe i niedźwiedzie próbowały zepchnąć kurs poniżej tego poziomu. Nie udało im się. Były opór w okolicy 490 zł zadziałał jako wsparcie i na nim zakończyła się korekcyjna flaga. Dzisiejsze wybicie górą z flagi oraz ustanowienie nowego szczytu jest sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego zarówno w perspektywie długo jak i krótkoterminowej. Wygląda na to, że cena 500+ ma szansę zostać tutaj trwale. W tej chwili przebity szczyt w okolicy 500-505 zł jest najbliższym wsparciem i jeśli dojdzie do cofnięcia po dzisiejszym wybiciu, to zadaniem byków będzie obrona tego poziomu. Natomiast kolejna strefa wsparcia jest w okolicach 480-490 zł.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.