86% zysku od początku roku - myślisz pewnie że AI?

Od ponad 11 lat prowadzimy nasze modelowe portfele, w skład których wchodzą czołowe spółki z publikowanych przez nas rankingów TOP 15 Poland.

Na podstawie kolejności spółek z raportów TOP 15 Poland konstruujemy nasze modelowe portfele TOP3, TOP5, TOP7 i TOP10. W portfelu TOP3 znajdują się zawsze spółki które znalazły się na pierwszych trzech miejscach w ostatnim rankingu. Portfel TOP5 to zawsze 5 spółek z najwyższych miejsc rankingu itd.

Jak prezentują się wyniki naszych portfeli za te ponad 11 lat?

Opracowanie własne. Dane na 28.06.2024 

Jak widać od początku roku (YTD) nasz najlepszy portfel - TOP3 wygenerował aż 85,8% zysku. Portfel złożony z 5 spółek z czołowych miejsc rankingu zarobił 64,4%, TOP7 przyniósł 59,2% zysku a TOP10 zyskał solidne 35,4%. W tym samym  czasie indeks WIG zyskał 12,9%.

Na uwagę zasługuje fakt, że portfel TOP3 wcale nie jest złożony ze spółek nowoczesnej technologii! Głównymi końmi pociągowymi portfela były 2 spółki budowlane i jedna turystyczna 😀 Wniosek jest prosty i logiczny - nie trzeba wcale szukać wynalazków aby zarabiać na giełdzie. Wbrew przeciwnie, inwestując w innowacyjne firmy można jak to się mówi, przespać całą hosssę i co z tego, że kiedyś, za kilka lat się zarobi, skoro nie zarabia się tu i teraz? 🤔

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.