Akcje ATrakcje: Unimot

Kurs Unimotu od wielu lat porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Aktualnie znajduje się w konsolidacji, która trwa od początku tego roku. Na zamknięciu piątkowej sesji dotarł w okolice jej górnego ograniczenia. Jest to strefa oporu. Jeśli uda się ją przebić i kurs wybije górą z konsolidacji, to pojawi się sygnał kontynuacji trendu wzrostowego.

Spółka: Unimot

Cena kupna:        144 zł (po wybiciu górą z konsolidacji)

Stop loss:            121,5 zł,   strata: -16%

Take profit:      190 zł, zysk:   +32%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Z ewentualnym zakupem można jeszcze poczekać, na wybicie górą z konsolidacji, a jeśli kurs nam za bardzo odjedzie, to można będzie poczekać na cofniecie po wybiciu i test strefy od góry. Za umowną cenę kupna przyjmujemy 144 zł, czyli nieco powyżej oporu. Stop loss można ustawić poniżej dolnego ograniczenia konsolidacji np. w okolicach 121,5 zł. Jeśli zostanie on zrealizowany, to stracimy około 16%. Ponieważ wybijając z konsolidacji, kurs ustanowi nowe ATH, nie będzie już klasycznych oporów. W takich sytuacjach trudno jest wyznaczyć precyzyjny take profit. Można przyjąć więc zasadę, że trzymamy akcje dopóki trwa trend, a jeśli zacznie się odwracać to sprzedajemy. Można też stosować stop loss kraczący. Jednym z pomysłów na take profit może być również cena 190 zł. Nie jest to poziom wynikający z oporów technicznych ale z zarządzania ryzykiem. Sprzedaż po tej cenie dałaby nam około 32% zysku czyli dwukrotność dopuszczalnej straty.

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

Mocne odbicie na Texcie.

czas czytania: 1 min.

86% zysku od początku roku - myślisz pewnie że AI?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.