Mocne odbicie na Texcie.

Mimo hossy na szerokim rynku kurs Textu od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym. Dzisiejsza sesja może być jednak sesją przełomu. Po wybiciu dołem, z zaznaczonej na niebiesko krótkoterminowej konsolidacji, dzisiaj doszło do negacji. Nie tylko udało się zanegować wybicie dołem, ale mieliśmy również skuteczne wybicie górą. Wszystko to działo się przy bardzo wysokim wolumenie oraz luce hossy. Świadczy to o olbrzymim popycie jaki pojawił się podczas dzisiejszej sesji, także niewykluczone, że kurs Textu najgorsze może mieć już za sobą. Dzisiejsza świeca zatrzymała się na oporze w okolicach 83 zł. Najbliższą strefą wsparcia jest aktualnie okolica 80 zł. Kolejną strefę mamy w okolicach 76 zł, a kluczową strefą jest minimum trendu w okolicach 73 zł. Po dzisiejszej mocnej sesji jutro może dojść do jakiegoś cofnięcia. Najważniejsze jest to żeby ewentualne cofnięcie nie ustanowiło nowego minimum w trendzie. Jeśli opór w okolicach 83 zł zostanie rpzebity, to kolejne strefy 86-87 zł, a następnie w okolicach 94-96 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale miesięcznym widzimy, że sytuacja długoterminowa zrobiła się niebezpieczna. Groziło wybicie z długoterminowej formacji M. Teraz „szyja” formacji, która wcześniej była strefą wsparcia, może pełnić rolę oporu. Także jeśli nie uda się przebić tej strefy to kurs może powrócić do spadków. Dzisiejsza sesja była jednak na tyle mocna, że niewykluczone jest iż uda się w tym miesiącu przebić strefę. Jeśli tak się stanie, to formacja M może zostać zanegowana a świeca miesięczna mogłaby odwrócić trend spadkowy trwający od października zeszłego roku.

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.