StarKeeper - nowa gra strategiczna produkcji Longterm Games

StarKeeper pozwoli graczom poprowadzić własną tawernę... w kosmosie!

Ten galaktyczny symulator zarządzania knajpą powstaje z myślą o PC, PlayStation 5, Xbox Series S/X i Nintendo Switch.

StarKeeper to najnowsza propozycja od deweloperów z polskiego studia Longterm Games. Dziś twórcy po raz pierwszy zaprezentowali grę szerokiej publiczności, oddając w jej ręce debiutancki trailer. StarKeeper zabierze graczy w nieodkryte zakamarki galaktyki, gdzie poprowadzą własną tawernę na asteroidzie pędzącej przez kosmiczną przestrzeń. Rozgrywka nie sprowadza się jednak wyłącznie do serwowania trunków przybyszom z innych planet, a postawione przed graczami wyzwania będą opierać się na czterech filarach: podróżach, handlu, zarządzaniu i relacjach.

StarKeeper na pierwszym trailerze

Proceduralnie generowane systemy gwiezdne pełne losowych wydarzeń i mnóstwa obcych gatunków sprawiają, że żadna rozgrywka nie będzie taka sama. StarKeeper to izometryczna gra 3D, w której gracze będą starać się zaspokoić potrzeby różnorodnych gości, dążąc do tego, by prowadzona przez nich tawerna była na ustach całej galaktyki. Osiągną to, serwując najlepsze jedzenie, oferując czyste i wygodne pokoje oraz tanie paliwo.

Oto, co czeka zarządców, którzy nie boją się wyruszyć w galaktyczną podróż:

Podróże – eksploruj różnorodne systemy gwiezdne, poznając ich mieszkańców. Odwiedzaj planety o unikalnych klimatach, od lodowych po tropikalne, gdzie każda z nich posiada specjalne towary na sprzedaż. Staw czoła utrudniającym podróże zagrożeniom, takim jak deszcze meteorytów, mgławice zmieniające nastrój czy konflikty galaktyczne. Reaguj na dynamicznie zmieniające się okoliczności w proceduralnie generowanych regionach kosmosu. Miejsca, które odwiedzisz, zostawią ślad na twojej asteroidzie w postaci nowego mieszkańca, elementu kultury lub artefaktu.

Handel – rozwijaj własną sieć handlową, by zyskać dostęp do bogatej oferty produktów. By tego dokonać będziesz potrzebować pozwolenia handlowego i transportowego w różnych systemach gwiezdnych. Brzmi skomplikowanie? Może warto rozważyć więc działalność przemytniczą?

Zarządzanie – zarządzaj pełniącymi różnorodne funkcje budynkami i warsztatami, które zapewnią ci dostęp do jedzenia, napojów, tlenu i paliwa. Zgromadź zespół robotycznych pracowników gotowych pomóc w wykonywaniu zadań, a sam oddaj się przyjemności dekorowania pokojów w swojej tawernie. Własnoręcznie ustawiaj stoły, krzesła i specjalistyczne maszyny, wśród których znajduje się chociażby wyposażenie kuchenne pozwalające na eksperymenty z potrawami.

Relacje – nawiązuj relacje zaspokajając potrzeby różnorodnych gości, które kształtowane są na podstawie ich rasy i przynależności frakcyjnej. Mięsożercy, roślinożercy, pacyfiści i wojownicy – wszyscy są mile widziani w progach twojej tawerny, jednak każda z grup potrzebuje określonego rodzaju jedzenia, pokojów i wystroju. Najbardziej wybredni klienci będą zdolni odmówić dzielenia lokalu z innymi. Zawiązuj przyjaźnie z frakcjami lub próbuj się ich pozbyć w politycznej grze. To od Ciebie zależy, jak będzie wyglądać sytuacja w kosmosie po Twoim przelocie, a jako właściciel poważanej tawerny będziesz mógł wpływać na zgody i waśnie wśród kosmicznych narodów.

„Jeszcze nie wiemy, co czeka nas podczas kolonizacji kosmosu, ale z pewnością nie chcielibyśmy, żeby zabrakło nam wtedy dobrego trunku! Chcemy, by StarKeeper wyznaczał standardy w symulatorach zarządzania tawerną, a umiejscowienie akcji gry na pędzącej przez galaktykę asteroidzie pozwala nam na realizację wielu unikalnych dla tego gatunku pomysłów. Implementacja kolejnych, często zwariowanych mechanik, sprawia nam ogrom radości i już nie możemy doczekać się, by podzielić się nimi z graczami”

- powiedział Albert Rokicki, CEO Longterm Games.

Deweloperzy z Longterm Games wierzą, że StarKeeper wypełni niszę na rynku, na którym wciąż brakuje solidnych symulatorów zarządzania tawerną. Pomóc ma w tym unikalne podejście do mechanik charakterystycznych dla gatunku. Napędzany pasją zespół składa się z doświadczonych deweloperów, dla których tworzenie gier zawsze jest satysfakcjonującym wyzwaniem.

StarKeeper w pierwszej kolejności zadebiutuje na PC, a wersje na PlayStation 5, Xbox Series S/X oraz Nintendo Switch pojawią się w późniejszym okresie. Wszyscy zaintrygowani możliwością poprowadzenia własnej tawerny w kosmosie, już teraz mogą dodać tytuł do swojej listy życzeń na Steam. Więcej informacji o grze można znaleźć na Facebooku, X (Twitter) oraz Instagramie.

O Longterm Games:

Longterm Games zostało założone w 2020 roku przez Alberta Rokickiego i Roberta Ogłodzińskiego. Firma specjalizuje się w tworzeniu i wydawaniu gier wideo, które dostarczają odbiorcom unikalnych doświadczeń. Model biznesowy studia opiera się na produkcjach z długim okresem monetyzacji (long sellers), generujących dochód przez wiele lat, zarówno ze sprzedaży gry podstawowej, jak i DLC, pakietów kooperacyjnych, przepustek sezonowych czy sequeli. Pomimo stosunkowo krótkiego czasu działalności, firma współpracuje z weteranami branży gier i IT, znanymi z CD Projekt RED, Klabater S.A. oraz Deloitte Polska.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Hortico

czas czytania: 3 min.

Mocne odbicie na Texcie.

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.