Akcje ATrakcje: Hortico

Hortico jest generalnie mało płynną spółką, co trzeba uwzględnić w zarządzaniu pozycją. Jednak w ostatnich miesiącach możemy zaobserwować wyraźny wzrost wolumenu. W trendzie wzrostowym jest to sygnał siły popytu. W maju mieliśmy tu silny impuls wzrostowy, który potwierdzony został wysokim wolumenem. Następnie trwała kilkutygodniowa konsolidacja, z której doszło do wybicia górą. Jest to sygnał kontynuacji trendu wzrostowego. Wysokie wolumeny sugerują, że nie jest to ruch przypadkowy. Na szczególną uwagę zasługuje sesja piątkowa, gdzie widzimy że wolumen jest jak na tę spółkę gigantyczny.

Spółka: Hortico

Cena kupna: 7,10 zł

Stop loss:            6 zł, strata - 16%

Take profit I:      8,75 zł, zysk +23%

Take profit II:     10 zł, zysk +40%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1,4

Take profit II:  1/2,5

Jeśli kupimy akcje po umownej cenie piątkowego zamknięcia czyli 7,10 zł, to stop loss możemy ustalić poniżej ostatniej kilkutygodniowej konsolidacji, czyli np. w okolicy 6 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie dałaby około 16% straty.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Na interwale miesięcznym widzimy, że sytuacja długoterminowa również jest pozytywna. Kurs jest w trendzie wzrostowym od 2019 roku. Od roku 2021 trwała tu długoterminowa konsolidacja. Niedawno doszło do wybicia górą. Przyjmuje się że im dłużej trwała konsolidacja oraz im wyższą miała amplitudę, tym ruch po wybiciu powinien być dłuższy. Jednak po drodze będą przeszkody.

Pierwszą z nich będzie strefa ATH na szczycie w okolicach 8,75 zł. Dlatego najbliższy take profit można wyznaczyć właśnie w tym miejscu. Sprzedaż akcji po umownej cenie 8,75 zł dałaby około 23% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna strata.  Jeśli strefa ATH zostanie przebita, to można będzie pomyśleć o kolejnym poziomie take profit. Jednym z pomysłów może być opór psychologiczny na 10 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu dawałoby przyniosłoby około 40% zysku.

Interwał miesięczny, wykres dziesięcioletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.