Kolejowy przegląd techniczny.

Ze względu na informacje o CPK prym na warszawskiej giełdzie wiodły dziś spółki kolejowe. Zanotowały one wysokie wzrosty mimo spadkowej sesji na szerokim rynku. Na szczególną uwagę zasługują ZUE i Trakcja. Pierwsza ze spółek wzrosła dziś o 11,57% a druga o 10,87%. Dobrze zachowywały się również akcje Newagu, które wzrosły o 6,43% oraz PKP Cargo i Torpolu. Kurs PKP Cargo zamknął się dzisiaj 4,53% na plusie a Torpolu na +4,27%.

ZUE

Na ZUE mieliśmy dzisiaj bardzo mocne wybicie poparte wysokim wolumenem. Kurs wybił z formacji przypominającej oRGR. Daje to szansę na zakończenie trwającej od marca korekty spadkowej i powrót do trendu wzrostowego. Szyja oRGR jest teraz potencjalnym wsparciem, które może zostać przetestowane po ewentualnym cofnięciu. Kolejna strefa wsparcia znajduje się w okolicach 10,40-10,65 zł. Aktualnie kurs zatrzymał się na strefie oporu w okolicach 12-12,30 zł. Jednak kluczowy opór znajduje się dopiero na szczycie z marca w okolicach 14 zł. Po drodze mamy jeszcze strefę w okolicach 13,20-13,55 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Trakcja

Nieco podobnie wygląda trakcja. Tutaj również pojawia się szansa na zakończenie korekty spadkowej. Jednak, jak na razie, nie doszło jeszcze do wybicia górą z konsolidacji. Kurs zatrzymał się na jej górnym ograniczeniu. Jest to ważny opór. Jeśli uda się go przebić, to pojawi się szansa na powrót w kierunku szczytu z marca w rejonie 2,85-2,95 zł. Po drodze będzie jeszcze strefa w okolicach 2,70 zł. Kluczową strefą wsparcia jest natomiast dolne ograniczenie konsolidacji w okolicach 2,12-2,23 zł.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Newag

Natomiast na Newagu mieliśmy niedawno wybicie ATH, co jest zapowiedzią kontynuacji trendu wzrostowego. Aktualnie kurs zatrzymał się w okolicach górnej linii trendu. Była strefa oporu w okolicach 29-30 zł jest potencjalną strefą wsparcia.

Interwał miesięczny, wykres dziesięcioletni:

Na interwale dziennym widzimy, że ewentualne wchodzenie dzisiaj albo jutro byłoby raczej spóźnione. „Pociąg” zdążył już odjechać i kurs może być nieco wykupiony. Kupna można było dokonać wczoraj albo nawet nieco wcześniej gdy kurs wybijał górą z konsolidacji. Teraz można poczekać na ewentualne cofnięcie po wybiciu. Jeśli kurs zjedzie do wsparcia w okolicach 29-30 zł, wtedy będzie można rozważyć kupno.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

PKP Cargo

Na PKP Cargo mieliśmy niedawno wybicie górą z oRGR oraz przebicie spadkowej linii trendu. Aktualnie kurs zatrzymał się na luce z grudnia, jednak widzimy, że już wcześniej została ona domknięta, a szczyt z 18 i 19 czerwca został dzisiaj przebity. Jest więc szansa na kontynuację wzrostów, a kolejną strefą oporu może być szczyt w okolicach 17,20 zł. Najbliższą strefą wsparcia jest były opór w okolicach 15,80-16 zł. Wykres generalnie wygląda pozytywnie, ale na wchodzenie również może być nieco za późno. Moment kupna był 17-18 czerwca gdy kurs cofnął się do strefy szyi po wybiciu z oRGR.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Torpol

Torpol zatrzymał się dziś na kluczowym oporze jakim jest szczyt z marca. Jeśli uda się go przebić, to pojawi się szansa na kontynuację wzrostów. Wtedy kolejne potencjalne strefy podaży będziemy mogli wyznaczać zniesieniami Fibo. Najbliższym wsparciem jest były opór w okolicach 35,40-35,90 zł, a kolejnym dołek w okolicach 33,75 zł.

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Przegląd rynku akcji, surowców i krypto LIVE

czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Hortico

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.