Ailleron: mocne wybicie z konsolidacji i nowe ATH.

Kurs Ailleronu jest w trzyletnim trendzie wzrostowym, od covidowego dołka z roku 2020. Przez ostatnie miesiące toczyła się tu walka w rejonie ATH z roku 2017. Aktualnie świeca majowa przebija ten opór i daje szansę na kontynuację trendu. Dzisiejsza sesja zamknęła się na zagęszczeniu zniesień Fibo w okolicy 23 zł. Kolejnym punktem docelowym może być punkt D pomarańczowego motyla w okolicy 26 zł. Następnie mamy zniesienie 1,141, a później bardzo ważne zniesienie 1,618 w okolicy 32 zł i wreszcie zagęszczenie zniesień 2 w okolicy 38-39 zł. Te ostatnie punkty docelowe są oczywiście długoterminowe i nie wiadomo czy kurs tam dojdzie, ale dopóki trend wzrostowy będzie aktualny, to można je brać pod uwagę.

Interwał miesięczny, wykres dziesięcioletni:

Na interwale dziennym widzimy, że od lutego kurs poruszał się w konsolidacji. Podczas dzisiejszej sesji doszło wybicia. Było ono dynamiczne i zostało potwierdzone wysokim wolumenem. Mamy więc sygnał kontynuacji trendu wzrostowego i wygląda na to, że byki znów są silne, po odpoczynku w kilkumiesięcznej konsolidacji. Oczywiście jeśli zaznaczona na czerwono strefa zadziała, to zawsze może dojść do cofnięcia po wybiciu. Takie rzeczy się zdarzają i nie są niczym złym. Wręcz przeciwnie, mogą być okazją do zajęcia pozycji dla osób zainteresowanych kupnem. W razie cofnięcia, pierwsze wsparcie mamy w okolicy 22-22,5 zł. Kolejna strefa jest w okolicy 21,5 zł, a kluczowe wsparcie, to dolne ograniczenie konsolidacji w okolicy 19,40 zł. Dopiero po przełamaniu tego wsparcia mogłoby dojść do zmiany trendu na spadkowy, dlatego jest ono szczególnie ważne.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.