Akcje ATrakcje: Movie Games

Od grudnia kurs poruszał się w akumulacyjnej konsolidacji przypominającej oRGR. Niedawno doszło do wybicia górą, a następnie było cofnięcie do strefy szyi, która po wybiciu górą z oporu, zamieniła się we wsparcie. Ostatnie dwie świece przypominają młoty i pokazują one, że w strefie wsparcia pojawia się popyt. Można to uznać za sygnał kupna.

Spółka: Movie Games

Cena kupna:        28,40 zł

Stop loss:            24,15 zł,   strata: -15%

Take profit I:      37 zł, zysk:   +30%

Take profit II:     42 zł, zysk:   +45%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/3

Za umowną cenę kupna możemy uznać piątkowe zamknięcie czyli 28,40 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustalić poniżej ramion na umownej cenie 24,15 zł. Jest to około 15% poniżej ceny kupna.

Pierwszy poziom take profit można wyznaczyć na szczycie w okolicach 37 zł. Jest to około 30% powyżej ceny kupna czyli daje dwukrotność dopuszczalnej straty na tej pozycji. Drugi poziom take profit można wyznaczyć na następnym szczycie w okolicach 42 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu przyniosłoby około 45% zysku, czyli trzykrotność dopuszczalnej straty.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.