Będzie „premia górska” na Dadelo?

Dadelo jest spółką z branży rowerowej. Jeśli porównać jej wykres do wyścigu kolarskiego, to można uznać, że od października 2022 roku do lipca 2023 roku dominowała jazda pod górkę. Następnie teren się wypłaszczył. Warto jednak podkreślić, że trend wzrostowy jest wciąż aktualny, a linia trendu sprawdza się całkiem dobrze i wyraźnie widać, że kurs na nią reaguje. Wczorajsza świeca nieznacznie wybiła górą z konsolidacji, a dzisiejsza lekko się cofnęła, ale została wyciągnięta i posiada dolny cień. Niewykluczone, że górna bariera konsolidacji, która wcześniej była oporem, może teraz działać jako wsparcie. Na razie trudno jednoznacznie mówić o skutecznym wybiciu, ale jeśli ono się uda, to może się pojawić kolejna „premia górska”, czyli fala wzrostowa oznaczająca kontynuację trendu. Natomiast w razie niepowodzenia, trzeba będzie pilnować strefy wsparcia w okolicach 15,50 zł oraz wzrostowej linii trendu.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Na świecach tygodniowych widzimy, że nie można jeszcze uznać iż doszło do skutecznego wybicia. To co na interwale dziennym jest już strefą wsparcia, tutaj nadal jest strefą oporu. Oporem, który może pokrzyżować plany byków na skuteczne wybicie jest również szczyt z roku 2022, który nakłada się ze zniesieniem 0,5. Jeśli uda się go przebić, to kolejnym oporem może być strefa w okolicach 20 zł, która nakłada się ze zniesieniem 0,618.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Sonka

czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Movie Games

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.