Akcje ATrakcje: Sonka

Kurs Sonki porusza się w trendzie wzrostowym od października 2022 roku. Pod koniec zeszłego roku wszedł jednak w korektę spadkową. Jest szansa na zakończenie tej korekty, ponieważ doszło do przebicia spadkowej linii trendu oraz wybicia górą z konsolidacji. Po wybiciu górą przyszło cofnięcie i aktualnie kurs znajduje się w strefie wsparcia, czyli potencjalnym miejscu do kupna.

Spółka: Sonka

Cena kupna:        10,65 zł

Stop loss:            9,08 zł,   strata: -14,5%

Take profit I:      14,30 zł, zysk:   + 35%

Take profit II:     17,5 zł, zysk:   +66%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/4,5

Za umowną cenę kupna możemy przyjąć cenę piątkowego zamknięcia, czyli 10,65 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustawić poniżej niebieskiej konsolidacji np. w okolicach 9,08 zł. Jest to około 14,5% poniżej aktualnej ceny. Pierwszy poziom take profit można natomiast wyznaczyć na grudniowym szczycie w okolicach 14,30 zł. Jest to około 35% powyżej ceny kupna.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Jeśli uda się przebić grudniowy szczyt, to drugi poziom take profit można wyznaczyć na ATH w okolicach 17,5 zł. Dawałoby to około 66% zysku.

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.