Akcje ATrakcje: 4Mass

Podobnie jak wiele innych spółek, 4Mass jest po bardzo mocnych wzrostach, które trwają od październikowego dołka.  Jednak pomimo iż sierpień przyniósł korektę i wykresy wielu spółek się nieco popsuły, to wykres tego waloru wciąż wygląda dobrze. Trend wzrostowy jest wciąż aktualny. 14 sierpnia mieliśmy tu mocne wybicie, któremu towarzyszył bardzo wysoki wolumen oraz luka wzrostowa. Była to pozytywna reakcja rynku na opublikowane tego dnia wyniki. Widać więc, że pomimo iż kurs jest po mocnych wzrostach, to popyt jest wciąż silny i dobre wyniki nie są traktowane jakby były już uwzględnione w cenie. Od 14 sierpnia co prawda kurs nie rośnie, ale przy słabym otoczeniu rynkowym trzeba się cieszyć, że w porównaniu do wielu innych spółek, przynajmniej nie spada. Aktualnie utrzymuje się lokalna konsolidacja i dla tych którzy chcieliby się podłączyć pod trend jest to dobra wiadomość, ponieważ kurs nie zdążył mocno odjechać i aktualnie się chłodzi.  Jeśli dojdzie do wybicia górą z tej konsolidacji, to będzie to sygnał kontynuacji trendu wzrostowego. Co prawda ostatnie dwie świece nie wyglądają zbyt dobrze i sugerują, że może dojść do cofnięcia od oporu, ale jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, to warto obserwować wykres pod kątem kolejnego wybicia.

Spółka: 4Mass

Cena kupna:        5,05 zł (warunek - przebicie oporu)

Stop loss:            4,58 zł zł,   strata: -10%

Take profit I:      6 zł, zysk:   +20%

Take profit II:     8,50 zł, zysk:   +60%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/ 6

Jeśli spełni się warunek kupna i dojdzie do zawarcia transakcji, to stop loss można ustawić poniżej lokalnej konsolidacji np. w okolicy 4,58 zł. jego realizacja przyniosłaby około 10% straty.

Interwał dzienny, wykres dwumiesięczny:

Pierwszy poziom take profit można wyznaczyć na oporze w okolicy 6 zł. Sprzedaż po tej cenie dawałaby około 20% zysku czyli dwukrotność dopuszczalnej straty. Natomiast drugi poziom take profit może być bardziej odległy i długoterminowy. Można go na przykład wyznaczyć na oporze w okolicach 8,50 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscy przyniosłoby około 60% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.