Enea z energią do kontynuacji wzrostów.

Za sprawą NABE spółki energetyczne zachowują się ostatnio lepiej niż reszta rynku. Po dzisiejszej sesji szczególnie ciekawie wygląda wykres Enei, która wybiła górą z konsolidacji, co daje sygnał do kontynuacji wzrostów. Impuls wzrostowy przed konsolidacją był bardzo silny. Była tu bardzo duża luka wzrostowa zrobiona przy bardzo wysokim wolumenie. Świadczy to o bardzo wysokim popycie jaki uaktywnił się po informacji o NABE. Przebita dzisiaj strefa oporu w okolicach 9,10-9,20 zł jest teraz najbliższym wsparciem. Natomiast kolejne wsparcie można wyznaczyć w 8,70-8,80 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Jeśli rzeczywiście wzrosty będą kontynuowane, to kolejnym wyzwaniem dla byków może być długoterminowa linia trendu. Póki co trend główny jest jeszcze spadkowy, ale jeśli linia ta zostanie przebita, to być może uda się go odwrócić. Narysowana na skali logarytmicznej linia trendu sprawdza się prawie idealnie poza jednym wyjątkiem jakim było fałszywe wybicie w roku 2017. W przypadku jej przebicia, kolejnym kluczowym oporem będzie strefa w okolicach 10,40 - 10,80 zł, a jeśli i ta strefa zostałaby przebita, to mielibyśmy wybicie z długoterminowej formacji W.

Interwał miesięczny, wykres czternastoletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Unibep

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: 4Mass

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.