Akcje ATrakcje: Answear

Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie kurs Answear wybił dołem z konsolidacji i wszedł w trend spadkowy. Trwał on do czerwca. Od tego czasu rozpoczęła się kolejna konsolidacja. Jeśli dojdzie do wybicia górą, to pojawi się szansa na korektę wzrostową lub odwrócenie trendu. Od 7 października kurs czai się pod oporem. Jak na razie nie zdołał go przebić ale fakt, że po spotkaniu z oporem nie doszło do głębszego cofnięcia może świadczyć o zbieraniu sił na wybicie.

Na razie trzeba obserwować wykres. Jeśli rzeczywiście dojdzie do wybicia można dokonać zakupu. Za umowną cenę kupna przyjmujemy 20,70 zł. Stop loss można ustawić poniżej krótkoterminowej konsolidacji np. na 19,12 zł. Jego realizacja oznaczałaby około 8% straty.

Pierwszy poziom take profit można ustalić na domknięciu luki z 19 maja w okolicy 24 zł. Sprzedaż po tej cenie dawałby prawie 16% zysku czyli prawie dwukrotność dopuszczalnej straty. Jeśli poziom ten zostanie przebity, to drugi take profit można ustalić w okolicy szczytu z marca i kwietnia np. na 26,80 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 28% zysku.

Spółka: Answear

Cena kupna:        20,70 zł (warunek- wybicie z konsolidacji)

Stop loss:            19,12 zł,   strata: -8%

Take profit I:      24 zł, zysk:   +16%

Take profit II:     26,80z ł, zysk:   +28%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II:  1/3,5

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

Mercator wraca do gry?

czas czytania: 2 min.

Premiera gry "Space Tail" produkcji Longterm Games już 03.11.2022

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.