Akcje ATrakcje: Bank Pekao SA

Po bessie trwającej od lutego kurs ustanowił we wrześniu i w październiku podwójne dno, a następnie wybył z formacji zmieniając trend na wzrostowy. Aktualnie od połowy listopada jest w prostokątnej konsolidacji. Jeśli dojdzie do wybicia górą, to pojawi się szansa na kontynuację wzrostów.

Spółka: Bank Pekao SA

Kupno:            88,50 zł (warunek-przebicie oporu)

Stop loss:        84  zł, strata:  -5%

Take profit I :  96   zł, zysk:  +8%

Take profit II:  116 zł, zysk +30%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,6

Take profit II: 1/6

Ponieważ na razie kurs porusza się wewnątrz konsolidacji, trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wybicie.  Za umowną cenę kupna przyjmiemy 88,50 zł czyli nieco powyżej oporu. Jeśli kupimy po wybiciu, to stop loss możemy ustawić poniżej najbliższego dołka np. na 84 zł. Jest to nieco ponad 5% niżej od zakładanej ceny kupna.

Interwał dzienny, wykres dwumiesięczny:

Pierwszy take profit może być bardzo bliski. Na oporze w okolicy 96 zł wychodzi zasięg wybicia wynikający z mierzenia szerokości konsolidacji. Sprzedaż po tej cenie może dać około 8% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna strata. Drugi take profit może być natomiast bardziej wymagający. Można go na przykład ustalić na oporze w okolicy 116 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 30% zysku.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.