Dom Development kładzie fundament pod nowy trend?

Trend spadkowy trwał tu od czerwca 2021 roku. Zakończył się on w kwietniu. Od tego czasu rozpoczęła się szeroka konsolidacja w strefie 77 - 101 zł. W grudniu, podczas krótkoterminowego impulsu wzrostowego, można było zauważyć bardzo wysokie wolumeny. Wygląda więc na to, że popyt zaczyna się uaktywniać i możliwe jest wybicie górą z konsolidacji, co mogłoby oznaczać zmianę trendu na wzrostowy. Aktualnie kurs odbija od wsparcia w okolicy 94 zł i zmierza w kierunku oporu. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup po wybiciu, to może ustawić w miarę bliski stop loss poniżej dołka na 94 zł. Jeśli rzeczywiście dojdzie do wybicia górą, to kolejne opory,  na które warto zwrócić uwagę mogą być w okolicach 109-111 zł, 115 zł, a następnie w rejonie 122-125 zł.

Warto też dodać, że ostatnio pojawiały się w mediach informacje o propozycjach dopłat do kredytów mieszkaniowych. Nie wiemy oczywiście co z tych propozycji wejdzie w życie ale jak wiadomo rynek lubi „kupować plotki” i „sprzedawać fakty”.

Interwał dzienny, wykres 1,5 roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Bank Pekao SA

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: TIM

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.