Akcje ATrakcje: TIM

Kurs TIMu był w trendzie spadkowym od listopada 2021 roku. Zakończył się on na sierpniowym dołku, który był mocnym odbiciem typu V. Następnie kurs był w lekko wzrostowej konsolidacji. Dzisiejsza sesja przyniosła wybicie górą z tej konsolidacji oraz przebicie spadkowej linii trendu rysowanej od szczytu z 2021 roku. Daje to szansę odwrócenia trendu na wzrostowy.

Spółka: TIM

Cena kupna:        29,60 zł

Stop loss:            27,85zł,   strata: -6%

Take profit I:      33 zł, zysk:   +12 %

Take profit II:     39 zł zysk:   + 30 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/5

Kupna można dokonać po cenie dzisiejszego zamknięcia, ponieważ przyniosło ono przebicie kluczowych oporów. Za umowną cenę transakcji przyjmujemy więc 29,60 zł. W takiej sytuacji stop loss możemy ustawić poniżej ostatniego dołka oraz wzrostowej linii trendu, np. na 27,85 zł. Daje to około 6% straty.

Interwał dzienny, wykres pięciomiesięczny:

Pierwszy poziom take profit można ustalić na oporze w okolicy 33 zł. Dojście do tego poziomu dałoby około 12 % zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty. Drugi take profit może być bardziej wymagający. Można go ustalić na strefie oporu w okolicy 39 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 30% zysku.

Interwał dzienny, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.