Z cyklu: Pomysł na zysk – ALLEGRO

„Pomysł na zysk” zabiera się za jedną z popularniejszych wśród inwestorów spółek, a mianowicie – Allegro.

Podmiot mimo dużego zainteresowania, zwłaszcza drobnych akcjonariuszy, praktycznie od debiutu na GPW pozostaje w długoterminowy trendzie spadkowym. Jak silny jest to trend najlepiej obrazuje nam dwustu sesyjna średnia ważona EMA, która na naszym wykresie jest zaznaczona kolorem czarnym.  Notowania ostatni raz przedostały się powyżej tej średniej jeszcze jesienią 2021roku, chociaż było to jedynie kilku sesyjne wybicie.

Pierwsze dni bieżącego roku, to ponowne starcie kursu z omawianą średnią. Póki co byki pozostają bezradne pod jej oporem, ale trwający dobry sentyment giełdowy może to zmienić w ciągu najbliższych sesji. Pokonanie tak istotnej technicznie przeszkody, może zachęcić popyt do jeszcze dynamiczniejszych wzrostów.

Do zakupu akcji w ramach naszego artykułu dojdzie zatem po przeforsowaniu EMA200, a więc przy cenie 27,80zł. Tradycyjnie po zakupie przyjmiemy poziom stop loss dla naszej inwestycji. Znajdzie się on w strefie poniżej ostatniej fali popytowej z rejonu 25zł. Bedzie to również obszar cenowy tuż pod średnią SMA45, która nadaje ton wzrostom z ostatnich kilku tygodni.

Jeżeli nasze przewidywania co do aprecjacji kursu się sprawdzą, do dyspozycji będziemy mieli dwa poziomy realizacji zysku. Pierwszy  będący dwukrotnością w stosunku do zakładanej straty maksymalnej, usytuowany w obrębie  stref wsparć i oporów z przełomu 2021/2022r. (35-36zł).

Drugi zaś, wymagający podejścia kursu jeszcze półkę wyżej do poziomu 41,50zł, da nam on stopę zwrotu będącą odpowiednikiem czterokrotnej potencjalnej straty zrealizowanej przy założonym na wstępie stop lossie.

Spółka:  ALLEGRO

Zakup : 27,8zł

Stoploss:  24,4zł               Strata: -12%

Takeprofit  I: 34,7zł         Zysk: 25%

Takeprofit  II: 41,5zł        Zysk: 49%

Stosunek strata /zysk 1:2 lub 1:4

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 27,8zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: TIM

czas czytania: 1 min.

Poświąteczny przegląd rynku akcji i 6 spółek na 2023 rok

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.