Akcje ATrakcje: Benefit Systems

Kurs od szczytu z maja 2021 roku poruszał się w trendzie spadkowym. Od grudnia zeszłego roku formowała się oRGR. W tym tygodniu doszło do wybicia z formacji, natomiast już wcześniej przebita została linia trendu. Pojawia się więc szansa zmiany trendu na wzrostowy.

Spółka: Benefit Systems

Cena kupna:        714 zł

Stop loss:            640 zł,   strata: -10,50 %

Take profit I:      860 zł, zysk:   +20%

Take profit II:     990 zł, zysk:   38%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/3,8

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia, czyli po 714 zł, to zlecenie stop loss możemy ustawić poniżej ostatniego dołka np. na 640 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 10,5% straty.

Interwał dzienny, wykres dwumiesięczny:

Pierwszy poziom take profit możemy wyznaczyć na strefie oporu w okolicach 860 zł. Sprzedaż po tej dawałaby około 20% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty. Jeśli uda się ten opór przebić to kolejny poziom take profit możemy ustawić na szczycie z 2021 roku w okolicy 990 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu może dać około 38% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

I na koniec jeszcze formacja choinki z bombkami :)

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

DINOzaur z szyją do nieba?

czas czytania: 1 min.

Analizy na żywo 3 spółek: Eurotel, Spyrosoft i Wittchen

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.