DINOzaur z szyją do nieba?

Trend na Dino trwa od początku notowań. Można więc napisać, że jest stary jak dinozaur a swoim wyglądem przypomina nieco długą szyję diplodoka. Jednak o ile dinozaury już dawno wymarły, to kurs Dino trzyma się bardzo dobrze i w tym kontekście można sparafrazować słowa Marka Twaina, że „pogłoski o jego śmierci były mocno przesadzone”.

Na interwale miesięcznym widzimy, że po wzrostach trwających od roku 2017 kurs zrobił sobie odpoczynek w postaci rocznej konsolidacji. Także bessa, która na szerokim rynku trwa od około roku, na wykresie Dino jest w ogóle niewidoczna. Aktualnie świeca grudniowa wybija górą z tej konsolidacji, co jest sygnałem kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego. Przyjmuje się, że im dłuższa i szersza była konsolidacja tym ruch po wybiciu również powinien być dłuższy.

Interwał miesięczny, wykres pięcioletni:

Na interwale dziennym widzimy, że dzisiejsza świeca ma dolny cień. Wygląda więc na to, że były opór w okolicy 386 zł, działa teraz jako wsparcie od którego nastąpiło odbicie po cofnięciu. Kolejnym wsparciem jest dołek w okolicy 371 zł, czyli znajduje się ono dosyć blisko. Jeśli dojdzie do negacji przebicia oporu, to trzeba uważnie obserwować ten dołek. Jego przebicie byłoby sygnałem negatywnym.

Kurs ustanowił w tej chwili nowe ATH i klasycznych oporów świecowych już nie ma. W takiej sytuacji możemy wyznaczyć zniesienia Fibo, które mogą spełniać rolę oporów. Pierwsze z nich, zniesienie 1,13, znajduje się w okolicy 400 zł.  Kolejne zniesienie 1,27 znajduje się w okolicy 415 zł. Także poziomy te można uważać za potencjalne przeszkody. Jeśli one zadziałają i kurs zacznie się cofać, to ważne będzie żeby nie doszło do zanegowania wybicia z konsolidacji.

Interwał dzienny, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Sesja pytań do zarządu Longterm Games

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Benefit Systems

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.