Akcje ATrakcje: Bioceltix

Kurs jest od listopada w trendzie wzrostowym. W lutym wszedł w korektę spadkową. Jest szansa na jej zakończenie, ponieważ doszło do odbicia od wsparcia oraz przebicia spadkowej linii trendu. Pozytywny jest również fałszywy dołek z 27 lutego i szybkie wyciągnięcie kursu. Od kilku tygodni kurs porusza się w konsolidacji, także wsparcie wydaje się być uklepane i jednocześnie pojawia się szansa na powrót do trendu wzrostowego.

Spółka: Bioceltix

Cena kupna:        42 zł

Stop loss:            37,7 zł,   strata: -10,3%

Take profit I:      53 zł,     zysk:   +25%

Take profit II:     63 zł,    zysk:   +50%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2,5

Take profit II: 1/5

Jeśli kupimy akcje po cenie dzisiejszego zamknięcia czyli 42 zł, to stop loss możemy ustalić poniżej strefy wsparcia np. na 37,7 zł, co daje stratę na poziomie 10,3%.

Interwał dzienny, wykres ośmiomiesięczny:

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na oporze w okolicy 53 zł. Sprzedaż po tej cenie da około 25 % zysku. Natomiast drugi poziom take profit może być bardziej ambitny i zakładać dojście kursu do ATH z roku 2021. Jeśli sprzedamy akcje w okolicy 63 zł, to stopa zwrotu z tej inwestycji wyniesie około 50%.

Interwał tygodniowy, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.