Akcje ATrakcje: Biomed Lublin

11 października kurs przełamał spadkową linię trendu rysowaną od szczytu 26 sierpnia. Następnie doszło do krótkoterminowej konsolidacji w kształcie trójkąta. Wczorajsza świeca wybiła górą z tego trójkąta, a także przebiła szczyt z 11-12 października. Pojawił się więc sygnał przełamania trwającej od końca sierpnia korekty spadkowej i daje to możliwość kontynuacji rozpoczętego w lipcu trendu wzrostowego.

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia czyli 6,84 zł, to stop loss można ustawić na 6,05 zł czyli poniżej strefy wsparcia, która działała podczas ostatnich sesji. Sprzedaż po tej cenie przyniosłaby około 12 % straty.

Pierwszy poziom take profit można ustalić na oporze w okolicy 8,50 zł. Jego realizacja dałaby około 24% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty. Jeśli opór ten zostanie przebity, to drugi poziom take profit można ustalić na maksimum świecy z 26 sierpnia, czyli w okolicy 9,90 zł. Sprzedaż po tej cenie przyniosłaby około 44% zysku.

Spółka: Biomed Lublin

Kupno: 6,84 zł

Stop loss:             6,05 zł,       -12%

Take profit I:       8,50 zł,       +24%

Take profit II:     9,90   zł,      +44%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II:  1/3,5

Interwał dzienny, wykres dwumiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Z cyklu: Pomysł na zysk – Huuuge

czas czytania: 1 min.

Webinar z Szejkiem w czwartek o 20:00

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.