Z cyklu: Pomysł na zysk – Huuuge

Debiut w „Pomyśle” zalicza dzisiaj spółka z gamingowego koszyka, a mianowicie Huuuge.

Walor przez wiele miesięcy przebywał w silnym trendzie spadkowym, czego efektem było zejście notowań z 50zł podczas dnia debiutu, do 15zł rok później. Dopiero na wiosnę tego roku wyleciały pierwsze jaskółki mogące świadczyć o zbliżającym się odbiciu. W kwietniu i maju znacząco wzrosły obroty a kurs ubijając dno w rejonie 15zł coraz mocniej przechodził w trend boczny. Przełom lipca i sierpnia przyniósł silny ruch w górę i notowania dotarły do dwustu sesyjnej średniej kroczącej EMA200 w okolice 22,50zł. Choć widmo powrotu do trendu wiodącego było bardzo realne, kurs znów przeszedł w „boczniaka” i nie opuścił już dwójki z przodu.

Ostatnie sesje to kolejne podejście byków do strefy ograniczenia górnego wspomnianego trendu neutralnego, mobilizującego podaż w rejonie 24,70-25zł. Dlatego też otwarcie pozycji akcyjnej będzie się wiązało z warunkiem przeforsowania tego oporu i finalnego zakupu walorów przy cenie 25,10zł.

Najważniejsze zlecenie, a więc zlecenie zabezpieczające nas przed ponadplanowymi stratami, umieścimy poniżej średnich SMA oraz EMA200, przy cenie 21,90zł.

Poziomy take profit znajdą się przy historycznych oporach. Pierwszy  z nich powyżej 28zł, gdzie lokalną „górkę” zanotował kurs Huuug’a na pierwszych sesjach 2022 roku. Realizacja zysku drugiego poziomu nastąpi tuż poniżej silnego wsparcia, jakie królowało przez wiele miesięcy na spółce przy cenie 35zł.

Spółka:  HUUUGE

Zakup : 25,1zł

Stoploss:  21,9zł           Strata: -13%

Takeprofit  I: 28,38zł       Zysk: 13%

Takeprofit  II: 34,8zł        Zysk: 39%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:3

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 25,10zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 3 min.

Atomowe wybicie na ZE PAKU.

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Biomed Lublin

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.