Akcje ATrakcje: Budimex

Kurs Budimexu porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W tym tygodniu wybił on z zaznaczonej na niebiesko konsolidacji ustanawiając tym samym nowe ATH. Jest to więc sygnał kontynuacji trendu.

Spółka: Budmiex

Cena kupna:        792 zł

Stop loss:            723 zł,   strata: - 9% (+ dywidenda 35,69 zł)

Take profit:      1000 zł, zysk:   +  26 %  (+ dywidenda 35,69 zł)

Take profit:  około 1/3 ( nie licząc dywidendy)

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia, to stop loss możemy ustawić poniżej dołka, który znajduje się w okolicach 724 zł. W tym tygodniu będzie odcięcie dywidendy. Odcięcia dużych dywidend często psują wykresy, ale w przypadku Budimexu dywidenda duża nie jest. Mało prawdopodobne jest żeby przed odcięciem kurs spadał i wybił stop lossa. Jeśli natomiast po odcięciu przyjdą spadki, to strata  - 9% która wychodzi z wykresu, w rzeczywistości będzie nieco mniejsza, ponieważ otrzymamy dywidendę.

Potencjalny take profit możemy wyznaczyć na psychologicznym poziomie w okolicach 1000 zł. Jeśli trend wzrostowy będzie trwał dłużej, to oczywiście można trzymać akcje dłużej, dopóki nie będzie sygnałów odwrócenia trendu. W celu ochrony zysku można również podnosić stop loss na coraz wyższe poziomy. Take profit w okolicach 1000 zł daje około 26% zysku, czyli prawie trzykrotność dopuszczalnej straty. Jeśli jednak uwzględnimy dywidendę, to proporcje te będą jeszcze korzystniejsze.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.