Selena FM po korekcie?

Dzisiaj rano Selena FM podała wyniki. Reakcja była pozytywna. Kurs wzrósł o 6,69% przy wysokim jak na tę spółkę wolumenie. Mimo iż od początku roku na GPW trwa hossa, dla Seleny FM nie był to dobry okres. Choć długoterminowy trend jest tutaj wzrostowy, to od grudniowego szczytu trwała korekta spadkowa. Jednak dzisiaj przebita została spadkowa linia trendu, co daje szansę na zakończenie korekty. Jak na razie nie udało się jednak przebić strefy oporu w okolicach 38-40 zł, która jest jednocześnie strefą ATH. Kurs się dzisiaj zatrzymał w jej pobliżu a na świecy zrobił się górny cień. Także mimo iż krekta spadkowa mogła się zakończyć, to nie ma jeszcze sygnału kontynuacji trendu wzrostowego. Potrzebne jest przebicie strefy oporu.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale miesięcznym widzimy, że długoterminowy trend wzrostowy trwa tu od roku 2019. Kluczowym wydarzeniem było przebicie strefy w okolicach 30 zł, która była strefą ATH. Stało się to w październiku zeszłego roku. Po wybiciu kurs mocno wystrzelił, a później przyszedł czas na korektę. Była strefa oporu w okolicach 30 zł jest teraz kluczowym wsparciem. Świeca kwietniowa była młotem i jej minimum wypada w pobliżu tego wsparcia. Świeca majowa jak na razie wygląda pozytywnie i pojawia się szansa na dobre zakończenie miesiąca. Teraz ważna jest konfrontacja z nowym ATH.

Interwał miesięczny, wykres piętnastoletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Budimex

czas czytania: 5 min.

B-Act - analiza spółki

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.