Akcje ATrakcje: CD Projekt

Kurs CD Projektu jest od września w trendzie wzrostowym. Po dotarciu do oporu w okolicy 150 zł rozpoczęła się korekta spadkowa, która przyjęła formę flagi. Dotarła ona do wsparcia w okolicy 122 zł, które pokrywa się ze zniesieniem 0,38. Kurs odbił od tego wsparcia. Piątkowa świeca utworzyła wyższy dołek wobec dołka z 2 grudnia oraz wybiła górą z flagi. Daje to szansę na zakończenie korekty i powrót do trendu wzrostowego.

Spółka: CD Projekt

Cena kupna:        131,38 zł

Stop loss:            120,5 zł,   strata: -8%

Take profit I:      152zł, zysk:   +16%

Take profit II:     200zł, zysk:   +50%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/6

Za umowną cenę kupna możemy przyjąć cenę piątkowego zamknięcia. Jest to 131,38 zł. Stop loss możemy ustawić poniżej strefy wsparcia np. na 120,50 zł. Daje to około 8% straty. Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na szczycie w okolicy 152 zł. Jeśli kurs tam dojdzie, to możemy zrealizować około 16% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Jeśli opór w okolicy 150 zł zostanie przebity to kolejny take profit możemy ustalić w okolicy 200 zł. Jest górne ograniczenie konsolidacji, w której wcześniej kurs przebywał. Sprzedaż w tym miejscu dałaby około 50% zysku.

Interwał dzienny wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.