XTB ciągle mocne.

Mimo, że XTB urosło od wojennego dołka już ponad 100%, to byki wciąż nie odpuszczają. Kurs balansuje w okolicy szczytu z roku 2020 roku i przez pewien czas wydawało się, że może w tym miejscu przyjść poważniejsza korekta. Jednak podczas dzisiejszej sesji doszło do wybicia górą z flagi, co sygnalizuje możliwość zakończenia szybkiej korekty i powrotu do wzrostów. Aktualnie kurs zatrzymał się na lokalnym oporze w okolicy 30 zł. Jednak kluczowym oporem będzie teraz szczyt z listopada w okolicy 30,50-30,80 zł. Jeśli zostanie on przebity, to kurs ustanowi nowe maksimum i to otworzy drogę do dalszych wzrostów. Z tyłu głowy zawsze trzeba mieć jednak również scenariusz negatywny. Jeśli wybicie z flagi zostanie zanegowane, to ważnym wsparciem będzie dołek w okolicy 28,35 zł. Jego przebicie mogłoby być sygnałem do odwrócenia trendu krótkoterminowego.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Na interwale tygodniowym widzimy natomiast, że szczyt z roku 2020, który był poważnym oporem został jednak przebity i aktualnie działa on jako wsparcie. Próba zanegowania przebicia oporu póki co się nie powiodła i świeca tygodniowa odbija sygnalizując gotowość do kontynuacji wzrostów.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.