Akcje ATrakcje: COMP

Od dołka z jesieni zeszłego roku kurs jest w trendzie wzrostowym. Aktualnie od lipca mamy konsolidację. W porównaniu do spadającego w tym czasie szerokiego rynku spółka trzyma się całkiem nieźle. Jeśli uda się wybić górą z tej konsolidacji, to pojawi się sygnał kontynuacji w trendzie wzrostowym.

Spółka: Comp

Cena kupna:        64,75 zł (warunek - wybicie górą z konsolidacji)

Stop loss:            58,4 zł,   strata: -10%

Take profit I:      78 zł, zysk:   +20%

Take profit II:     90zł, zysk:   +40%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/4

Jeśli kupimy akcje po wybiciu górą z konsolidacji, to za umowną cenę możemy przyjąć np. 64,75 zł. W takiej sytuacji stop loss możemy ustalić poniżej konsolidacji np. na 58,4 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 10% straty.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Na wykresie miesięcznym widzimy, że kurs znajduje się w długoterminowym trendzie bocznym. Pierwszy take profit dający około 20% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty możemy wyznaczyć na oporze w okolicach 78 zł. Kolejny take profit może być nieco dalszy i możemy go na przykład wyznaczyć na oporze w okolicach 90 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby około 40% zysku.

Interwał miesięczny, wykres osiemnastoletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

21 edycja badania SII — książka do wygrania

czas czytania: 1 min.

Spotkanie z zarządem Longterm Games

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.