Akcje ATrakcje: Echo Investment

Kurs Echo Investemnt od około roku jest w trendzie spadkowym. Od maja mamy tu jednak konsolidację. Lipcowa negacja wybicia dołem nadaje jej akumulacyjnego charakteru. Jeśli kurs nie chce już kontynuować spadków, to jest szansa, że nastąpi wybicie górą. Dzisiejsze przebicie linii trendu spadkowego może sprzyjać bykom i zwiększa szansę na pozytywny scenariusz. Jeśli wybicie górą z tej konsolidacji rzeczywiście się powiedzie, to pojawi się szansa na rozpoczęcie korekty wzrostowej.

Jeśli kupimy akcje po cenie dzisiejszego zamknięcia czyli 3,30 zł, to zlecenie stop loss można ustawić poniżej dołka z 5-8 września np. na 3,04 zł. Jego realizacja oznaczałaby około 8% straty. Poziom take profit można natomiast wyznaczyć na strefie oporu, którą stanowi dołek z roku 2020 w okolicy 3,78 zł. Sprzedaż po tej cenie dałaby około 14% zysku.

Spółka: Echo Investment

Cena kupna:        3,30 zł

Stop loss:            3,04 zł,   strata: -8%

Take profit:      3,78 zł, zysk:   +14%

Stosunek strata/zysk: 1/1,75

Interwał dzienny, wykres roczny:

Interwał dzienny, wykres dwuletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.