Selvita wybije ATH?

Selvita nie wie co to jest bessa w biotechnologii. Kurs jest w długoterminowym trendzie wzrostowym a od lipca zeszłego roku porusza się w trendzie bocznym. Od czerwcowego dołka można natomiast mówić o krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Podczas dzisiejszej sesji przebity został opór w okolicy 82,5 zł. Wybiciu towarzyszył wysoki wolumen. Tym samym kurs zbliża się do ATH. Aktualnie jest przy oporze w strefie 84-85 zł. Następnym oporem będzie szczyt z grudnia w okolicy 88 zł. Jeśli zostanie on przebity, to kurs ustanowi nowe maksima i jednocześnie wybije z ponad rocznej konsolidacji. Będzie to argument za kontynuacją długoterminowego trendu wzrostowego. Jak wiadomo im konsolidacja jest dłuższa i szersza tym dłuższy może być później ruch po wybiciu.

W scenariuszu negatywnym, w przypadku negacji dzisiejszego wybicia, pierwszym wsparciem może być były opór w okolicy 82,5 zł. Kolejne to dołek w okolicy 78,5 zł, a następne to dołek w okolicy 73 zł.

Za sygnał pozytywny można uznać wybicie górą z trójkąta jaki się tu formował od grudnia. Widzimy, że niedźwiedzie próbowały zanegować to wybicie i kurs chwilowo wrócił wewnątrz formacji. Jednak byki szybko przeprowadziły kontrę. Sugeruje to, że w tym momencie popyt ma przewagę nad podażą i możliwa jest kontynuacja długoterminowego trendu wzrostowego.

Interwał dzienny, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.