Akcje ATrakcje: Eurotel

Wracamy do Eurotelu. Ostatnia analiza robiona była w listopadzie i od tego czasu kurs całkiem ładnie urósł. Trend wzrostowy jest cały czas aktualny. Korekta z lutego była stosunkowo płytka i szybka. Byki niezwłocznie przystąpiły do kontrataku. Mimo, że szeroki rynek jest ostatnio bardzo słaby, to kurs Eurotelu porusza się w konsolidacji. Teraz przydałoby się wybicie górą z tej konsolidacji, które byłoby jednocześnie wybiciem ATH oraz sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego.

Spółka: Eurotel

Cena kupna:        78 zł (po przebiciu oporu)

Stop loss:            73,2 zł, (strata 6,25%)

Take profit I:      85 zł, zysk:   +8,80 %

Take profit II:     89 zł zł, zysk:   +14,76 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1

Take profit II: 1/2

Za moment wejścia ustalimy przebicie ATH. Za cenę kupna przyjmujemy 78 zł. Stop loss można ustawić poniżej, krótkoterminowej konsolidacji w okolicy 73,2 zł. Daje to około 6,25% straty.

Interwał dzienny, wykres trzymiesięczny:

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na zniesieniu 1,618 w okolicy 75 zł. Daje on niewielki zysk około 8,80%, ale jest on nieco większy niż dopuszczalna strata. Drugi poziom take profit możemy ustalić na zniesieniu 2, w okolicy 89 zł. Jeśli zostanie on zrealizowany, to przyniesie około 14,76% zysku, czyli nieco więcej niż dwukrotność dopuszczalnej straty na tej pozycji. Oczywiście jeśli poziomy te będą przebite, to można trzymać akcje dłużej, dopóki trend wzrostowy będzie aktualny. Ważnym poziomem psychologicznym może być też okolica 100 zł, także również warto zwrócić na nią uwagę.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.