Szalone wybicia na Atremie i GKI.

Podczas dzisiejszej sesji pojawiła się informacja, że konsorcjum w składzie: SEEN Technologie (lider) i Atrem(partner) zawarło z PKN Orlen umowę o wartości 1 270,36 mln zł netto na realizację inwestycji w zakładzie produkcyjnym Orlenu w Płocku. Wartość wynagrodzenia Atrem wynosi 253,44 mln zł netto.

Kurs Atremu błyskawicznie urósł o 31%, po czym został zawieszony do końca sesji. Od godziny 13 nie można było handlować akcjami tej spółki. Mało komu udało się zdążyć z kupnem. Dzisiejsza cena zamknięcia (6,16 zł) niewiele nam mówi, gdyż nie wiemy po jakiej cenie otworzy się kurs. TKO na zamknięciu sesji wyniosło 7,80 zł. Jeśli taka będzie cena otwarcia, to zrobi się bardzo duża luka i ewentualne wchodzenie przy tak dużej luce byłoby bardzo ryzykowne. Jeśli dojdzie do otwarcia luką a później jej domknięcia, to ewentualnie można spróbować wejścia. Jednak nie jest regułą, że każda luka musi być domknięta. Nie jest też pewne, że po domknięciu luki kurs pójdzie do góry. Spekulacje przy tak dużej zmienności są bardzo ryzykowne i jeśli ktoś w ogóle chciałby spróbować, to tylko bardzo małym kapitałem.

Na wykresie dziennym widzimy, że po silnym impulsie wzrostowym z kwietnia zeszłego roku, kurs poruszał się w trendzie bocznym. Dzisiaj doszło do przebicia kluczowej strefy oporu w okolicach 4,75-5 zł. Jeśli miałoby dojść do cofnięcia po wybiciu, to była strefa oporu może teraz działać jako ważne wsparcie. Nie zawsze jednak do takich cofnięć dochodzi, zwłaszcza w przypadku bardzo silnego popytu, a nie da się ukryć że popyt jest w tej chwili bardzo silny.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Na interwale miesięcznym widzimy, że kurs zatrzymał się obecnie na strefie oporu. Biorąc pod uwagę jakie mamy TKO, to jeśli kurs otworzy się na 7,80 zł, aktualna strefa oporu zostanie przebita i po przebiciu może działać jako potencjalne wsparcie. W okolicy 7,80 zł mamy kolejną strefę oporu, a następna jest w okolicach 8,70-9 zł. Wyżej jest dosyć sporo wolnej przestrzeni i brak jest oporów na świecach miesięcznych. Kolejne kluczowe strefy to okolica 14 a następnie okolica 20 zł. Nie oznacza to oczywiście, że jeśli kurs przebije 9 zł, to zatrzyma się dopiero na 14 czy 20 zł i trzeba również pamiętać, że wskakiwanie do tak rozpędzonego pociągu, który nagle urósł od 4,70 do 9 zł, byłoby ekstremalnie ryzykowne.

Interwał miesięczny, wykres trzynastoletni:

Bardzo ciekawą sesję mieliśmy dzisiaj również na GKI. Grupa Kapitałowa Immobile posiada 71% udziałów w Atremie. Jako główny akcjonariusz korzysta więc pośrednio na umowie Atremu, choć oczywiście tutaj wzrosty nie mogą być aż tak spektakularne. Z drugiej strony nieco spokojniejsze wzrosty, stwarzają łatwiejsze możliwości do ewentualnego wejścia. Podczas dzisiejszej sesji, kurs był zawieszony tylko przez chwilę i przez większość czasu odbywał się normalny handel. Nie oznacza to jednak, że wchodzenie przy tak dużej zmienności będzie łatwe. Kurs urósł dzisiaj prawie o 30%. Nie wiemy jakie będzie jutrzejsze otwarcie, ale również i w przypadku tej spółki możliwa jest spora luka. Im większa będzie luka na otwarciu, tym bardziej ryzykowne będzie wchodzenie. Także jeśli w ogóle kupować takie spółki, to tylko bardzo małym kapitałem.

Na interwale dziennym widzimy, że kurs wybił dzisiaj z konsolidacji. Teoretyczne kurs ma prawo się cofnąć do strefy wsparcia w okolicach 2,20-2,30 zł, choć oczywiście nic takiego nie musi się wydarzyć. Cofnięcie może być płytsze. Może zatrzymać się na którymś ze zniesień Fibo, ale też może się okazać, że do takiego cofnięcia w ogóle nie dojdzie. Choć oczywiście gdyby do niego doszło, to kupno na wsparciu mogłoby być ciekawym pomysłem.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale miesięcznym widzimy natomiast, że kurs zatrzymał się obecnie na spadkowej linii trendu. Także mimo imponujących wzrostów od dołka z 2022 roku, trend długoterminowy jest tutaj spadkowy. Jest jednak szansa że niedługo linia ta może zostać przebita. Wtedy kolejna strefa oporu może być w okolicach 3,20 zł, a następna w okolicach 4 zł.

Interwał miesięczny, wykres ośmioletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Eurotel

czas czytania: 1 min.

Przegląd rynku akcji, surowców i kryptowalut

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.