Akcje ATrakcje: Eurotel

Kurs Eurotelu jest w długoterminowym trendzie wzrostowym od wielu lat. W krótszym terminie uwagę przykuwa impuls wzrostowy jaki rozpoczął się 30 sierpnia. Wzrostom tym towarzyszyły wysokie jak na tę spółkę wolumeny. Impuls ten przebił podwójny szczyt z kwietnia i maja w okolicy 48 zł. Po jego przebiciu nadeszła szybka korekta. Były opór w okolicy 48 zł zadziałał jako wsparcie. Następnie przez około miesiąc czasu kurs konsolidował się w rejonie 48-50 zł. Podczas piątkowej sesji nastąpiło wybicie z tej konsolidacji. Wolumeny podczas ostatnich sesji oraz przy świecy wybiciowej znów były podwyższone, co sugeruje powrót popytu oraz daje szansę na kontynuację trendu wzrostowego.

Spółka: Eurotel

Cena kupna: 51,4 zł

Stop loss:      47,5 zł, strata:  -7,5%

Take profit I: 60 zł, zysk:   +16%

Stosunek strata/zysk: 1/2

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia czyli 51,4 zł, to stop loss możemy ustawić poniżej dolnego ograniczenia konsolidacji, np. na 47,5 zł. Sprzedaż po tej cenie dawałaby około 7,5% straty.

Interwał dzienny wykres, półroczny:

Poziom take profit można natomiast wyznaczyć na ATH w okolicy 60 zł. Dawałoby to około 16% zysku czyli dwukrotność dopuszczalnej straty na tej pozycji. Oczywiście jeśli opór ten zostanie przebity, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby trzymać akcje dalej zgodnie z powiedzeniem, że po przebiciu ATH „sky is the limit”. Wiadomo że do nieba kurs nie urośnie. Po przebiciu 60 zł nie będzie już jednak żadnych oporów i wtedy można stosować zasadę, że trzymamy akcje dopóki trwa trend wzrostowy. Możemy np. podnosić stop lossa poniżej ostatniego dołka, lub sprzedać z ręki jeśli uznamy że trend się kończy.

Interwał tygodniowy, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.