Akcje ATrakcje: Famur

Kurs Famuru jest od roku 2020 w długoterminowym trendzie wzrostowym. Niedawno przebił przez ważny opór w okolicy 3,70 zł, wybijając jednocześnie z trwającej od roku 2021 konsolidacji, co jest sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego.

Spółka: Famur

Zakup:                 3,83 zł (lub czekamy na cofnięcie do wsparcia)

Stop loss:            3,48  zł, - 9 %

Take profit I:       4,55 zł,     +18%

Take profit II:     6,30  zł, +66%

Take profit I:   1/2

Take profit II:  1/7

Za umowną cenę kupna możemy przyjąć cenę piątkowego zamknięcia czyli 3,83 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustawić poniżej najbliższego dołka w okolicy 3,48 zł. Jego realizacja dawałaby około 9% straty. Jeśli jednak poniedziałkowa sesja będzie spadkowa, można na razie wstrzymać się z kupnem. Jak wiadomo po wybiciu czasami dochodzi do cofnięcia i były opór jest testowany jako wsparcie. Także jeśli rzeczywiście do takiego cofnięcia dojdzie, to można dokonać kupna w okolicy wsparcia na 3,67 zł. Wtedy odległość między ceną kupna a stop lossem może być nieco niższa ale można też ewentualnie przesunąć stop lossa na niższy poziom, na przykład poniżej uszka w ramach filiżanki z uszkiem jaka się tu wytworzyła.

Interwał dzienny, wykres pięciomiesięczny:

Pierwszy poziom take profit można ustalić na najbliższym oporze długoterminowym w okolicy 4,55 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 18% procent zysku, czyli dwukrotność straty jaką dopuszczamy na tej inwestycji. Drugi poziom take profit może być bardziej ambitny i długoterminowy. Może on zakładać sprzedaż na szczycie w okolicy 6,30 zł. Jego realizacja dawałaby około 66% zysku. Oczywiście teoretyczne zyski liczone są od umownej ceny kupna po 3,83 zł. Jeśli dojdzie do cofnięcia po wybiciu i kupimy akcje po niższej cenie w okolicach wsparcia, to teoretyczny zysk przy tak wyznaczonych poziomach take profit będzie wyższy.

Interwał tygodniowy wykres sześcioletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.