Akcje ATrakcje: Games Operators

W styczniu kurs Games Operators zmienił trend na wzrostowy. W lutym doszło do bardzo euforycznych wzrostów, gdzie mieliśmy długie świece i bardzo wysokie wolumeny oraz lukę wzrostową. Przyczyną tego szaleństwa było udane demo gry Infection Free Zone. Peak wyniósł 3667 osób i jest to bardzo dobry wynik dla dema gry z segmentu indie. Po euforii przyszło uspokojenie i utworzyła się konsolidacja, która nieco przypomina trójkąt. Jeśli dojdzie do wybicia górą, to pojawi się szansa na kontynuację trendu wzrostowego.

Spółka: Games Operators

Cena kupna:        18,70 zł (warunek - przebicie maksimum świecy z 17 maja)

Stop loss:            16,15 zł,   strata: - 14 %

Take profit I:        32 zł, zysk:       +70 %

Take profit II:     45 zł, zysk:       + 140 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/5

Take profit II: 1/10

Aktualnie kurs znajduje się w strefie oporu.  Za warunek kupna możemy przyjąć przebicie maksimum świecy z 17 maja. Za umowną ceną kupna możemy zatem przyjąć 18,70 zł. Przy tak zajętej pozycji, stop loss można ustalić poniżej ostatniego dołka np. w okolicy 16,15 zł. Dopuszczalna strata wyniesie wtedy około 14%.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit możemy wyznaczyć na oporze w okolicy 32 zł, co daje około 70% zysku. Drugi poziom take profit możemy przyjąć na ATH w okolicy 45 zł. Sprzedaż w tym miejscu przyniesie nam około 140% zysku. Oba poziomy take profit są dosyć odległe. Oczywiście nie trzeba czekać aż do ich realizacji. Jeśli trend zacznie się załamywać, to można sprzedać akcje wcześniej. Można też zarządzać pozycją poprzez podnoszenie stop lossów na coraz wyższe poziomy.

W tej chwili nie jest jeszcze znana data premiery gry Infection Free Zone. Jeśli kurs ma rosnąć, to właśnie pod to wydarzenie, dlatego warto śledzić informacje ze spółki. Im wyższe będą ewentualne wzrosty przed premierą tym wyższa będzie wycena spółki i wyższe oczekiwania co do sprzedaży gry. W przypadku niespełnienia tych oczekiwań, po premierze kurs może spadać, co już niejeden raz widzieliśmy na spółkach gamingowych. A nawet jeśli premiera będzie udana, to może dojść do tzw. „sprzedaży faktów”.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Votum przed orzeczeniem TSUE.

czas czytania: 1 min.

Analiza CD Projektu - wideo

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.