Akcje ATrakcje: Genomtec

Od listopada do stycznia kurs Genomtecu był w bardzo silnym, pięciofalowym impulsie wzrostowym. Dynamiczny wzrost był potwierdzony bardzo wysokimi wolumenami. W styczniu rozpoczęła się trójfalowa korekta spadkowa ABC. Warto podkreślić, że wolumeny podczas korekty spadkowej były znacznie niższe niż podczas impulsu wzrostowego. Korekta przybrała kształt kanału spadkowego. Przy dolnej linii kanału uformowała się głowa w ramach oRGR. Byłe wsparcie w okolicy 11 zł jest teraz kluczowym oporem i jednocześnie można je uznać za szyję formującej się oRGR. Wybicie tej szyi będzie zmianą biegunów i da szansę na zakończenie korekty ABC. Jeśli do niego dojdzie, to będzie je można uznać za sygnał kupna, choć bardziej ostrożni inwestorzy mogą się wstrzymać z transakcją do ewentualnego wybicia górnej linii kanału spadkowego, która może działać jako potencjalny opór.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Spółka: Genomtec

Cena kupna:        11,10 zł (po wybiciu z oRGR)

Stop loss:            9,90 zł,   strata: - 11%

Take profit I:      14 zł, zysk:   +23%

Take profit II:     15 zł, zysk:   +37%

Take profit III:    21 zł zysk:   +84 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/3

Take profit III: 1/7

My z naszym wejściem nie będziemy jednak czekać na wyjście górą z kanału. Transakcji kupna dokonamy po ewentualnym wybiciu z oRGR. Za umowną cenę przyjmujemy 11,10 zł. W takiej sytuacji stop loss możemy ustawić poniżej prawego ramienia oRGR na przykład na 9,90 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 11% straty. Pierwszy poziom take profit możemy wyznaczyć na szczycie z lutego w okolicy 14 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie może nam dać około 23% zysku, czyli dwukrotność straty jaką dopuszczamy na tej transakcji. Drugi poziom take profit można ustalić na styczniowym szczycie w okolicy 15 zł. Jeśli kurs tam dojdzie, to możemy zarobić około 37%.

Jeśli ktoś wierzy w spółkę długoterminowo i pierwsze dwa poziomy docelowe zostaną pokonane, to trzeci poziom take profit można ustalić w okoli 21 zł. Jest to okolica ATH z czasów debiutu, a jednocześnie punkt docelowy w ramach mierzenia równości odcinków fali wzrostowej od października do stycznia.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Przegląd rynku akcji, surowców i kryptowalut

czas czytania: 3 min.

Hossa będzie wielka albo nie będzie jej wcale

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.