Akcje ATrakcje: ING BSK

Od października kurs ING BSK jest w trendzie wzrostowym i odwraca trend spadkowy trwający od lutego zeszłego roku. Od listopada porusza się on w konsolidacji. Aktualnie znajduje się w pobliżu styczniowego szczytu. Jeśli uda się przebić przez ten opór, to dojdzie do wybicia z kontynuacyjnego spodka, co otworzy drogę do dalszych wzrostów.

Spółka: ING BSK

Kupno: warunek- przebicie szczytu ze stycznia, cena -  190 zł

Stop loss:            180 zł,   strata:  - 5%

Take profit I:      228 zł, zysk:   +19 %

Take profit II:     288 zł, zysk:   +50 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/3-4

Take profit II: 1/10

Jeśli ktoś jest zainteresowany tą spółką, to kupna może dokonać po przebiciu szczytu ze stycznia, które będzie wybiciem ze spodka. Za cenę kupna możemy przyjąć umownie 190 zł. Jeśli do takiego wybicia dojdzie, to najbliższy dołek może się utworzyć w okolicy 181 zł i stop loss można ustalić poniżej tego dołka, czyli na przykład na 180 zł. Byłby on stosunkowo bliski i oznaczałby około 5% dopuszczalnej straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit można wyznaczyć w okolicy 288 zł. Jest tam strefa oporu, która pokrywa się z ważnym zniesieniem Fibo 0,618. W tym miejscu wychodzi również zasięg spodka mierzony jego amplitudą, która wynosi około 37-38 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu da nam około 19% zysku. Jeśli uda się przebić przez ten poziom, to drugi take profit może być bardziej długoterminowy. Można go ustalić na ATH w okolicy 288 zł. Jeśli uda się go zrealizować, to zysk z tej transakcji będzie wynosił około 50%.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.