AmRest z apetytem na wzrosty.

Nie ma nudy w wakacje! Szalony rajd byków trwa nadal. Dzisiejsza sesja przyniosła bardzo mocne wzrosty przy bardzo wysokich, jak na wakacje, obrotach. Od początku sesji byki miały dziś przewagę, ale szczególnie istotna była druga połowa sesji, kiedy indeksy poszybowały w górę dzięki lepszym od oczekiwań danym o inflacji w USA.

Jedną z ciekawych spółek, która dzisiaj rosła, przy bardzo wysokim wolumenie, był AmRest. W przeciwieństwie do szerokiego rynku, papier ten nie brał udziału w trwającej od jesieni hossie. Od lutego zeszłego roku, czyli od wybuchu wojny w Ukrainie, cały czas poruszał się w trendzie bocznym. Dopiero stosunkowo niedawno, bo w maju, doszło do wybicia górą. Jednocześnie przebita została spadkowa linia trendu. Od maja aż do dzisiejszej sesji, kurs konsolidował się ponad niebieskim prostokątem. Była strefa oporu w okolicach 22 zł, po wybiciu zamieniła się we wsparcie. Dzisiaj pojawiła się szansa na kontynuację wzrostów. Aktualnie zadaniem byków jest przebicie strefy oporu w okolicy 25 zł. Kolejne strefy to okolice 28 i 29 zł, a kluczowa strefa to szczyty z 2021 roku w okolicach 33-34 zł.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Na interwale dziennym widzimy lokalną konsolidację, która trwała od maja. Została ona poprzedzona silnym impulsem wzrostowym, któremu towarzyszył bardzo wysoki wolumen. Następnie przyszło uspokojenie, a dzisiejsza świeca wybiła górą z tej konsolidacji, również przy bardzo wysokim wolumenie. Jest to więc sygnał kontynuacji wzrostów. Po wybiciu zawsze możliwe jest jakieś cofnięcie, choć oczywiście nie jest ono konieczne. Jeśli do niego dojdzie, to były opór w okolicach 23,70-24 zł, jest teraz najbliższym wsparciem. Kolejne strefy wsparć można zlokalizować w okolicach 23-23,5 zł, a następnie w okolicach 22,50 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: ING BSK

czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: NanoGroup

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.