Akcje ATrakcje: NanoGroup

Hossa na GPW trwa od jesieni. Wiele wykresów to „rozpędzone pociągi”. Kto ma akcje ten może trzymać dopóki trwa trend. Gorzej mają Ci którzy kupić nie zdążyli i nie lubią wchodzić po mocnych wzrostach. Dzisiejsza analiza jest więc dla zwolenników kupowania w dołku.

Jedną ze spółek, która szoruje po historycznym dnie jest NanoGruop. Kurs w ogóle nie skorzystał na trwającej od jesieni hossie. Trzeba jednak przyznać, że od ponad roku klepie dno nieco powyżej 1 zł. Broni się przed wejściem do grona groszówek. Od czasu do czasu są tu mocne podbitki. Podbitkom tym towarzyszą bardzo wysokie wolumeny. Można więc odnieść wrażenie, że spółka jest od jakiegoś czasu akumulowana. Aktualnie kurs wybija, przy podwyższonym jak na ostatnie sesje, wolumenie ze średnioterminowej konsolidacji trwającej od kwietnia. Być może szykuje się kolejna podbitka?

Spółka: NanoGroup

Cena kupna:        1,25 zł

Stop loss:            1,11 zł,   strata: -11%

Take profit I:      1,67 zł, zysk:   +33%

Take profit II:     2,50 zł, zysk:   +100%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/3

Take profit II: 1/9

Dzisiejsza świeca dzienna zakończyła się górnym cieniem, jednak ten cień nie jest na tyle długi żeby przekreślać szansę na wzrosty. Jeśli natomiast spojrzymy na wykres godzinowy to zobaczymy, że końcówka sesji to było po prostu cofnięcie po wybiciu. Była strefa oporu w okolicach 1,23-125 zł działa teraz jako wsparcie o czym świadczy świeca z dolnym cieniem.

Interwał godzinowy, wykres miesięczny

Także w tym kontekście, kupno po cenie dzisiejszego zamknięcia, nie musi oznaczać kupna na oporze ale również może oznaczać kupno na wsparciu. Za umowną cenę kupna przyjmujemy więc 1,25 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustawić poniżej trwającej od kwietnia konsolidacji, czyli na przykład na 1,11 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 11% straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit możemy wyznaczyć na oporze w okolicach 1,67 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu przyniesie około 33% zysku, czyli trzykrotność straty dopuszczalnej na tej transakcji. Jeśli uda się przebić przez ten opór, to drugi take profit może być bardziej odległy. Można go na przykład wyznaczyć na oporze w okolicach 2,50 zł. Sprzedaż akcji po ten cenie przyniosłaby około 100% zysku. Oczywiście zawsze można również zastosować zasadę podnoszenia stop lossów wraz ze wzrostem kursu lub trzymania akcji dopóki będzie trwał trend wzrostowy.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.