Akcje ATrakcje: K2Holding

Kurs K2Holding jest w trendzie wzrostowym od covidowego dołka z 2020 roku. Od lutego 2021 roku poruszał się on jednak w korekcie bocznej. Jej górne ograniczenie pokrywało się ze szczytem z lat 2010-2011 w okolicy 30 zł. Niedawno ten bardzo ważny opór został przebity. Kurs ustanowił nowe maksimum, co może zapowiadać kontynuację trendu wzrostowego. Wybicie to zostało potwierdzone wysokim, jak na tę mało płynną spółkę, wolumenem i dodaje on wiarygodności temu ruchowi. Aktualnie kurs porusza się w krótkoterminowej korekcyjnej fladze. Piątkowa sesja przyniosła wzrosty, którym również towarzyszył podwyższony wolumen. Może to być zapowiedź wybicia górą z formacji. Jeśli tak się stanie, będzie to można uznać za sygnał kontynuacji trendu wzrostowego.

Spółka: K2Holding

Kupno: 31,10 zł (po wybiciu z flagi)

Stop loss:             29,4 zł,  (strata,  -5,20 %)

Take profit I:       34,9  zł,   (zysk,+11,70%)

Take profit II:     38,7  zł,  (zysk +23,40%)

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/ 2

Take profit II:  1/4

Decyzję o kupnie można zatem uzależnić od wybicia górą z formacji. Jeśli kurs przebije maksimum świecy z piątku oraz górną linię flagi pojawi nasz sygnał kupna. Za umowną cenę kupna możemy przyjąć 31,10 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustalić poniżej minimum świecy z czwartku np. na 29,4 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 5,20% straty.

Interwał dzienny, wykres dwumiesięczny:

Pierwszy take profit można ustalić w okolicy punktu D głębokiego kraba np. na 34,9 zł. Jego realizacja dawałby około 11-12% zysku. Jeśli zostanie on przebity to drugi poziom take profit możemy ustalić np. w okolicy 38,7 zł. Jest tam zniesienie Fibo 2 odpowiadające zasięgowi wybicia z konsolidacji na podstawie mierzenia jej szerokości. Sprzedaż w tym miejscu przyniosłaby około 23% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 4 min.

Pompa na pompach ciepła.

czas czytania: 1 min.

TopStock przenosi się na Longterm

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.