Akcje ATrakcje: Kogeneracja

Na początku maja doszło do mocnego wybicia, które zostało potwierdzone bardzo wysokim jak na tę spółkę wolumenem. Była to reakcja rynku na szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał. Aktualnie kurs jest w konsolidacji, po tym impulsie wzrostowym i jeśli dojdzie do wybicia górą, to pojawi się szansa na kontynuację wzrostów.

Spółka: Kogeneracja

Cena kupna:       35,7  zł (warunek-wybicie górą z konsolidacji)

Stop loss:            32 zł,   strata: -11%

Take profit I:      45 zł, zysk:     +27%

Take profit II:     13,35zł, zysk: +140%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/12

Za sygnał kupna przyjmiemy więc wybicie górą z konsolidacji, a za cenę kupna przyjmiemy 35,7 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustalić poniżej minimum świecy z 22 maja czyli np. na 32 zł. W przypadku realizacji tego zlecenia strata będzie wynosiła około 11%.

Interwał dzienny, wykres trzymiesięczny:

Pierwszy take profit możemy ustalić na szczycie w okolicy 45 zł. Sprzedaż po tej cenie przyniesie nam około 27% zysku. Jeśli uda się go przebić, to kurs wybije z długoterminowej konsolidacji trwającej od roku 2019. Doszłoby wtedy do odwrócenia trendu długoterminowego na wzrostowy. W takiej sytuacji inwestorzy długoterminowy mogą założyć bardziej odległy stop los na oporze w okolicy 85 zł. Wyjście z pozycji w tym miejscu może przynieść około 140% zysku. W międzyczasie można oczywiście podnosić stop loss na coraz wyższe poziomy i pilnować trendu. Jeśli zacznie się załamywać, to można wyjść wcześniej.

Interwał tygodniowy, wykres sześcioletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.