Akcje ATrakcje: Medicalgorithmics

Kurs Medicalgorithmics, po sporych wzrostach, osiągnął szczyt w sierpniu zeszłego roku. Od tego czasu rozpoczęła się korekta spadkowa, która trwała do października. Zakończyła się długą spadkową świecą z dużym wolumenem. Następnie kurs zaczął odbijać. Odbicie trwało do grudnia. Grudniowy szczyt był powyżej szczytu z października, co dało pozytywny sygnał mogący świadczyć o zanegowaniu trwającego od sierpnia trendu.  W grudniu kurs powrócił do spadków, które trwały do połowy stycznia. Wtedy został utworzony wyższy dołek wobec dołka z października, czyli pojawił się kolejny pozytywny sygnał. Następnie kurs odbił i przebita została spadkowa linia trendu rysowana od grudniowego dołka. Po przebiciu tej linii rozpoczęła się lokalna konsolidacja zaznaczona w niebieskim prostokącie. Jeśli uda się wybić górą z tej konsolidacji, pojawi się również szansa na przebicie kolejnej spadkowej linii trendu rysowanej od szczytu z sierpnia.

Spółka: Medicalgorithmics

Cena kupna:        31,40 zł (po wybiciu górą z konsolidacji)

Stop loss:            27,50 zł,   strata: -12%

Take profit I:      36 zł, zysk:   +15%

Take profit II:     46 zł, zysk:   +47%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1

Take profit II:  1/4

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, to można wejść po wybiciu górą z zaznaczonej na niebiesko konsolidacji. Za umowną cenę kupna możemy przyjąć 31,40 zł. Umowny stop loss można wyznaczyć poniżej styczniowego dołka, czyli np. w okolicach 27,50 zł. Byłoby to mniej więcej 12% poniżej ceny kupna. Pierwszy poziom take profit można ustalić na szczycie z grudnia. Sprzedaż akcji w tym miejscu dałaby około 15% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna na tej pozycji strata. Jeśli szczyt ten zostanie przebity, to drugi poziom take profit można wyznaczyć na szczycie z sierpnia w okolicach 46 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 47% zysku, co dawałoby prawie czterokrotność dopuszczalnej na tej pozycji straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.