Bitcoin pokazał kierunek rynkom emerging markets. Czy GPW na tym skorzysta?

Wideo z wczorajszego LIVE podczas którego omówiłem aktualną sytuację na kursie lidera kryptowalut - bitcoina, traktowanego przeze mnie od dawna jako tzw. "kanarka z kopalni" czyli wskaźnik wyprzedzający wobec reszty rynków ryzykownych aktywów do których akcje krajów emerging markets się zaliczają. Oprócz tego przyjrzałem się kursowi ETF na emerging markets który od dawna szoruje po wieloletnim dnie, indeksowi koreańskiemu - Kospi, trakowanego przeze mnie jako "Azja w pigułce" oraz Shanghai Composite b-shares (dostępny dla inwestorów zagranicznych) i Hang Seng (Hong Kong). Na wszystkich tych rynkach obserwować możemy wyraźne symptomy poprawy koniunktury giełdowej a jak wiadomo giełda wyprzedza realną gospodarkę o 6-9 miesięcy.

Tradycyjnie dokonałem szybkiego przeglądu polskich indeksów - WIG20, WIG, MWIG40 i SWIG80. Link do wideo👇

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.