Akcje ATrakcje: Mo-BRUK

Rynek słabnie i trwająca od października „mała hossa” może się kończyć albo wejść w fazę korekty spadkowej. Dzisiejsza propozycja dotyczy spółki Mo -BRUK, która pokazała siłę relatywną, rosnąc podczas spadkowej piątkowej sesji. Jednocześnie nie uczestniczyła ona w trwającym od października rajdzie, także nie można tu mówić o przegrzaniu kursu.

Od października trwa tu konsolidacja, która przypomina oRGR. Kurs zatrzymał się w strefie szyi i pojawia się szansa na wybicie z formacji. Za warunek wejścia można przyjąć przebicie maksimum świecy piątkowej. Za cenę kupna przyjmujemy więc 312 zł. Stop loss w takiej sytuacji można ustawić poniżej prawego ramienia np. na 283 zł. Da to około 9% straty a po uwzględnieniu prowizji około 10%, w zależności od wielkości płaconych prowizji.

Pierwszy poziom take profit można ustalić w na szczycie z sierpnia i jest to zasięg odpowiadający mniej więcej wysokości formacji oRGR. Jeśli sprzedamy akcje po 345 zł, to zysk wyniesie około 10%, czyli mniej więcej tyle ile dopuszczalna strata. Kolejny take profit można ustalić w okolicy 377 zł, czyli na luce z maja, która nie została jeszcze domknięta. Jego realizacja przyniesie około 20% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty. Ostatni, trzeci poziom take profit można ustalić w okolicy 410 zł, czyli w strefie ATH. Jest tam mocny długoterminowy opór. Sprzedaż akcji w tym miejscu może przynieść około 30% zysku, czyli trzykrotność dopuszczalnej straty.

Spółka: Mo-BRUK

Zakup: 312 zł (po przebiciu maksimum poprzedniej świecy)

Stop loss:    283 zł, strata - 9,13%

Take profit I: 345 zł, zysk +10%

Take profit II:  377 zł, zysk + 20%

Take profit II: 410 zł, zysk +30%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1

Take profit II:  1/ 2

Take profit III: 1/3

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 22 min.

Testujemy WealthSeed

czas czytania: 1 min.

Już 4 miesiące hossy na GPW - specjalny LIVE w czwartek o 20:00

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.