Akcje ATrakcje: ONDE

Kurs ONDE był w trendzie spadkowym od momentu debiutu. W listopadzie nastąpiło mocne odbicie i trend zaczął zmieniać się na wzrostowy. Od początku tego roku można zauważyć skokowy wzrost wolumenu. Jest on najwyższy w historii spółki, co może świadczyć o wysokim popycie. Od połowy stycznia kurs znajduje się w konsolidacji i jeśli wybije z niej górą, to możliwa będzie kontynuacja wzrostów.

Za warunek wejścia można więc uznać wybicie górą z konsolidacji. Za umowną cenę kupna przyjmiemy więc 15,50 zł czyli nieco powyżej oporu. Stop loss w takiej sytuacji można ustawić nieco poniżej najbliższego wsparcia w okolicy 13,52 zł. Dopuszczalną przyjmujemy na poziome 13,5%.

Za pierwszy poziom take profit możemy przyjąć strefę oporu w okolicy 20 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 27% zysku czyli dwukrotność dopuszczalnej straty. Jeśli trend wzrostowy będzie trwać nadal, to drugi poziom take profit możemy ustalić na ATH w okolicy 30 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie dawałaby około 95% zysku.

Spółka: ONDE

Cena kupna:        15,50 zł (warunek-wybicie górą z konsolidacji)

Stop loss:            13,52 zł,   strata: -13,5%

Take profit I:      20 zł,         zysk:  +27%

Take profit II:     30 zł,         zysk:  +95%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/7

Interwał dzienny, wykres trzymiesięczny:

Interwał dzienny, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.