Mabion w konsolidacji na ważnym wsparciu.

Kurs Mabionu od kilku miesięcy porusza się w trendzie bocznym. Bronione jest ważne wsparcie w okolicy 19,50 zł. Ma ono charakter długoterminowy, ponieważ wcześniej działało przez rok czasu w latach 2020-2021. Aktualnie kurs jest w pobliżu górnego ograniczenia tej konsolidacji oraz tygodniowej średniej DiNapolego DMA 25x5. Widzimy, że w przeszłości odgrywała ona dosyć istotną rolę. Od maja do listopada 2021 roku działała jako wsparcie a po przebiciu działa jako opór, co widzimy na szczycie z lipca 2022 roku oraz obecnie. Jeśli uda się przebić opór w strefie 24-25 zł oraz pokonać niebieską średnią, to będziemy mieli wybicie górą z konsolidacji, co umożliwi zmianę trendu na wzrostowy. Wtedy kluczowym oporem z perspektywy interwału tygodniowego będzie strefa w okolicy 34-38 zł. Natomiast ewentualne wybicie dołem z obecnej konsolidacji będzie oznaczało kontynuację trendu spadkwoego trwającego od grudnia 2021 roku.

Interwał tygodniowy, wykres czteroletni:

Próba wybicia z 27 stycznia była nieudana. Tego dnia kurs otworzył się dużą luką wzrostową po informacji o możliwości uznaniu leku rituximab za lek sierocy przez amerykańską FDA. Wolumen podczas sesji był bardzo wysoki i mimo mocnego popytu bykom zabrakło sił na przebicie oporu. Podczas następnej sesji kurs cofnął się do najbliższego wsparcia oraz domknął lukę. Cofnięcia w celu domknięcia luk zdarzają się dosyć często i nie ma w tym nic złego. Ważne żeby luka nie została zanegowana. Jeśli dojdzie teraz do odbicia od strefy wsparcia, to możliwy będzie kolejny atak na strefę oporu, a jeśli uda się ją w końcu przebić, to możliwe będzie wybicie górą z konsolidacji zmieniające trend na wzrostowy. Zasięg wybicia mierzony szerokością konsolidacji wynosi około 5,5 zł, co daje cenę docelową w okolicy 30 zł. Nieco powyżej jest duża luka z sierpnia, która nie została jeszcze domknięta, czyli jest ona ważną strefą oporu. Po drodze na 30 zł, pokonać będzie trzeba strefy oporu w okolicy  25,5-26,5 zł, a następnie w okolicy 27 oraz 28,5-29 zł. W scenariuszu negatywnym, jeśli jednak nie dojdzie do odbicia a luka zostanie zanegowana, kolejne wsparcie będzie w okolicy 21,5 zł, a następne 19,50-20 zł. To drugie jest kluczowe, ponieważ tam znajduje się dolne ograniczenie konsolidacji.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: ONDE

czas czytania: 22 min.

Testujemy WealthSeed

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.