Akcje Atrakcje: Pamapol

Zacząć trzeba od tego, że 24 sierpnia ogłoszono wezwanie na akcje spółki po 3,79 zł. Propozycja kupna będzie powyżej ceny z wezwania i będzie zakładała grę na podwyższenie ceny. Nie wiadomo czy się to uda. Być może kurs nie urośnie zbyt wiele i będzie konsolidował się w okolicy 3,79 zł. Z drugiej strony może to być stosunkowo bezpieczna inwestycja na trudny czas. Jak na razie jest raczej mało prawdopodobne żeby kurs spadł mocno poniżej ceny z wezwania. Chyba, że do wezwania jednak nie dojdzie. Wtedy jak zawsze trzeba pamiętać o zarządzaniu ryzykiem.

Z technicznego punktu widzenia było tu gigantyczne wybicie po wybuchu wojny w Ukrainie. Następnie kurs przeszedł głęboką korektę, spadając z okolic 7 do okolic 3 zł. W maju spadki się zakończyły. Doszło do odbicia w stylu V, a następnie od maja do sierpnia kurs poruszał się w konsolidacji. Na początku sierpnia kurs wybił górą z konsolidacji, co było sygnałem pozytywnym dającym szansę na powrót do wzrostów. Wybicie to dotarło do oporu w okolicy 4,50 zł. Następnie przyszło korekcyjne cofnięcie. Dotarło ono do wsparcia w okolicy 3,80 zł, które pokrywa się z ceną z wezwania. Podczas piątkowej sesji kurs odbił od wsparcia mimo słabości szerokiego rynku. Może to sugerować, że rynek nie akceptuje ceny z wezwania i pojawia się szansa na zakończenie korekcyjnego cofnięcia.

Zakupu można dokonać na przykład po przebiciu maksimum piątkowej świecy oraz spadkowej linii trendu, która do tej pory zbijała kurs w dół. Jeśli wybicie się uda, to za umowną cenę kupna możemy przyjąć 4,08 zł. Stop loss można ustawić poniżej wsparcia oraz ceny z wezwania np. na 3,75 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 8% straty.

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić przy szczycie z 9 sierpnia np. na 4,47 zł. Sprzedaż po tej cenie dałaby około 10% zysku. Jeśli poziom ten zostanie przebity, to drugi poziom take profit można ustalić na oporze w okolicy 5,75 zł. Sprzedaż po tej cenie dałaby około 40% zysku.

Spółka: Pamapol

Cena kupna:        4,08 zł

Stop loss:            3,75 zł,   strata: -8%

Take profit I:      4,47zł, zysk:   +10%

Take profit II:     5,75 zł, zysk:   +40%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1,25

Take profit II: 1/5

Interwał dzienny wykres czteromiesięczny:

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Bumech wybija z trójkąta.

czas czytania: 2 min.

WIG20 na ważnym wsparciu.

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.